Одна фраза — і хороший настрій як рукою зняло.
Більшість людей отримують задоволення від покупок — будь-то візит у магазин за обновкою або похід у супермаркет за чим-небудь смачненьким. Але бувають ситуації, коли ейфорію від покупки можуть зіпсувати. І це справа рук сек'юриті, інформує Ukr.Media.
Ось 4 фрази охоронців, які вводять у ступор відвідувачів, і як правильно реагувати на них.
"Здайте речі в камеру зберігання"
Варіацій фрази може бути багато. Наприклад, "у наш магазин вхід із пакетами заборонено". Але попри суворий погляд і наказовий тон охоронця, ця вказівка носить скоріше рекомендаційний характер. Право користуватися осередком для зберігання чи ні залишається за вами.
Хоча часом, щоб уникнути емоційних суперечок і втрати нервових клітин, є сенс погодитися на пропозицію. Руки будуть вільні, а ви зможете уникнути ситуації, коли охоронці будуть ходити за вами по п'ятах.
"Якось раз зайшла у великий косметичний магазин, ходжу по рядах, дивлюся, вибираю. У руках пара пакетів з попередніх магазинів. Охоронці за мною зграєю по п'ятах. Три людини і всі за мною. Я обернулася і кажу: "Якщо вже ви все одно за мною ходите — може понесете мої пакети", — ділиться своїм обуренням одна з покупчинь на форумі.
"Покажіть, що у вас в сумочці"
Украй неприємна фраза, яка бентежить будь-якого відвідувача магазину. Спочатку обов'язково поцікавтеся, у чому причина. Рамка на виході запищала чи на камерах охорона щось побачила? Огляд особистих речей може здійснювати тільки співробітник поліції і в присутності понятих.
Охоронець може попросити відкрити вас сумочку, але вимагати виконання свого прохання або затримувати вас без вагомих підстав повноважень у нього немає.
Якщо ви все ж вирішили відкрити свою сумку, то співробітник охорони може провести тільки візуальний огляд вмісту. Ні про які дотики та вивертання кишень і мови бути не може.
"Пройдемо зі мною"
Той самий момент, коли вас підозрюють у крадіжці товарів з полиці і вам пропонують пройти в підсобне приміщення для з'ясування обставин. Тут є два варіанти розвитку подій. Ви можете добровільно пройти в зазначене місце. Показати вміст своєї ручної поклажі і кишень, але без торкання третіх осіб до ваших особистих речей.
Або відмовитися. У цьому випадку потрібно обов'язково викликати поліцію. Можна навіть самостійно. Обшукувати вас охоронець не має права. Однак, слід пам'ятати про культуру мови і поведінки. Якщо вас затримує охорона магазину з ліцензією, то вона може застосувати фізичну силу при затриманні. На випадок, якщо їм здасться, що ви чините опір.
"Приберіть телефон"
"У нас в місті років 7 тому відкрився перший величезний маркет, так ось — зайшли ми на другий день після відкриття, я йду і розмовляю по телефону, підходить охоронець і каже, що заборонено говорити по мобілці, мовляв, комерційну таємницю по цінах передаю конкурентам", — розповідає свою історію користувач форуму.
Звичайно, сьогодні таку ситуацію мало хто може уявити. Люди все частіше розмовляють телефоном в торгових залах, радячись з близькими щодо покупок. Але буває, що до покупців, які фотографують товар і цінник, підходять охоронці. Вони забороняють вести фото і відеозйомку, просять видалити матеріали і навіть готові випровадити з магазину, мотивуючи це регламентом магазину.
Насправді їх дії неправомірні. І якщо у магазині дійсно такі правила, то вони суперечать законам.
Явище сек'юриті вважається відносно новим в Україні. Деякі дії співробітників охоронних агентств нерідко суперечить законам. Тому поки покупцям доводиться тримати руку на пульсі і в разі чого відстоювати свої права.
Залиште відповідь