Як легко влитися в новий робочий колектив — декілька слушних порад

Якщо їм слідувати, то цей процес буде швидким і безолісним.

Зміна роботи — не тільки свіжі перспективи у вигляді гідної зарплати, розширеного соцпакету або можливості розвитку у професійному плані. Це ще й новий колектив, у який потрібно влитися. І ваше завдання — зробити процес максимально безболісним і швидким, інформує Ukr.Media.

Не будемо лукавити, що чим органічніше ви впишетеся в нове оточення, тим більше шансів на підкрення улюбленої роботи. Погодьтеся, працювати пліч-о-пліч там, де відносини не складаються, це тортури. Сьогодні поговоримо про те, як пережити "притирання" з новоспеченими колегами легко.

Скористайтеся нашими порадами:

Без дрес-коду нікуди

Пам'ятайте горезвісну приказку, що з вовками жити — по-вовчому вити. Ми не пропонуємо вам уподібнюватися до кровожерливих хижаків, але вибиватися зовні зі "зграї" явно не варто. Бажано уточнити про наявний дрес-код вже в разі позитивного результату співбесіди. Якщо відповіді так і не було, приходьте в новий колектив у діловому костюмі нейтрального кольору. Безпрограшний варіант.

Побудьте "вухами" і "очима"

Ваше завдання — визначити ролі кожного співробітника в компанії, настрої, що панують у колективі. Наприклад, як працівники відгукуються про інших колег, кого бояться, з ким вважають за краще не ділитися інформацією, схвалюються переробки і т.п. Краще перші дні побути тихонею, навіть якщо в душі ви яскравий лідер. Незважаючи на попередні заслуги, до вас все одно будуть поки ставитися насторожено.

Злийтеся з натовпом

Нічого так не об'єднує з новою робочою групою, як слідування кращим традиціям офісу. Скажімо, тут прийнято відвідувати всі корпоративні заходи, пити чай о 10: 00, пригощати колег з нагоди значущих особистих приводів і т.п. І немає нічого гіршого, ніж вибитися із загальної колії, особливо на перших порах. Нагадаємо, що до новеньких спочатку ставляться вельми і вельми скептично. Тому підтримуйте (хоча б тимчасово) устої, що склалися.

…але зберігайте нейтралітет

Майже в кожному колективі співробітники розбиті на "гуртки за інтересами". Їх можуть об'єднувати як благі вподобання (загальні хобі, захоплення), так і не дуже. Скажімо, нелюбов до певних колег, давня ворожнеча. Зрозуміло, ще один новоспечений колега — кандидат в той чи інший табір. І ваше завдання не робити поспішних висновків, щоб не нашкодити своїй кар'єрі. Тобто не пліткуйте і не втягуйтеся в конфлікти, поспішно прийнявши ту чи іншу сторону.

Не перепрацьовуйте

Це аж ніяк не шкідлива порада, а необхідність, що допоможе утриматися на плаву. Звичайно, завзяття до праці заохочується, але у нього є і зворотна, гірша, сторона. По-перше, легко уславитися серед колег знатною вискочкою. По-друге, є ризик надірватися від нервового і фізичного перенапруження вже в найближчі місяці. По-третє, складно постійно тримати задану планку, а назад дороги немає.

Особисте — за дверима

Візьміть за правило не розповідати про себе колегам більше, ніж вони повинні знати. Тому залишаємо за областю їх знань подробиці особистого життя, особливості спілкування з колишніми обранцями і дітьми, грошові питання. Про останнє хочеться сказати: не розпитуйте колег про рівень їх зарплат і не говоріть про свою. Так ви уникнете зайвих пліток у колективі.

Поставте табу на службові романи

Флірт, натяки на відносини на робочому місці — помилковий шлях. Зрозуміло, бувають винятки, і в офісі ви можете зустріти любов. Але тоді варто подумати про звільнення або переведення в інший підрозділ. Інакше почнуться плітки в колективі, постраждає робочий процес і ваша кар'єра, можуть з'явитися нові вороги, важка робоча обстановка при розриві відносин.

Чого точно не варто робити на новому місці роботи:

  • доносити начальству на кривдників у вигляді доповідних і прямих звернень;
  • намагатися сподобатися всім без винятку;
  • спізнюватися;
  • ставати ініціаторами пліток, інтриг, конфліктів;
  • ставати працівниками "на побігеньках", виконуючи доручення за інших;
  • хизуватися знайомством з ключовими людьми компанії;
  • лаяти попередню роботу, обговорювати колишніх колег і начальство;
  • бути скутими, затиснутими (протилежність — вести себе зухвало);
  • піддаватися на провокації, коли вас хочуть перевірити на стійкість духу, і ображатися на жарти.

Наступна новина одночасно погана і хороша, як то кажуть. Не розраховуйте на те, що "бувалі" колеги зустрінуть вас з розкритими обіймами, навперебій підійдуть знайомитися і запропонують свою допомогу.

Ні, спочатку ви відчуєте "принадність" відчуження співробітників і їхнє прохолодне ставлення. Крім того, спочатку з ніг до голови оцінять вашу зовнішність, манеру триматися, а вже потім — професійні навички. Позитивним моментом виступає те, що цей період триває не вічно, а 2-3 місяці. Як прожити їх без жертв, ви вже знаєте.

Джерело