Не переїсти у новорічну ніч досить легко.
Усе таке смачне, таке апетитне, як тут встояти? Ми не закликаємо вас обмежувати себе у новорічну ніч, ми просто хочемо розповісти, як не переїсти і не дійти до тієї стадії, коли їжа замість радощів і задоволення викликає жаль та незручності, інформує Ukr.Media.
Дієтологи стверджують: у середньому, під час кожного приймання їжі ми з'їдаємо на 25-30 % більше, ніж нам потрібно насправді! А вже за святковим столом, коли перед очима стільки спокус, ще більше. Як впоратися зі спокусою і не переїсти?
Поставте на стіл тарілки меншого розміру
Ми з'їдаємо більше, ніж нам треба — про це говорить більшість досліджень харчової поведінки. Сигнали про насичення йдуть повільно, і зазвичай ми встигаємо з'їсти ще три-чотири ложки після того, як організм вже отримав достатньо їжі.
Пийте з вузьких склянок
Якщо ви не можете відмовитися від солодких напоїв або соків, пийте їх з високих вузьких склянок — візуально вони здаються об'ємнішими, але у підсумку містять менше шкідливої рідини. А ось для води і молока варто навпаки обирати низькі келихи — чим більше ви вип'єте води, тим краще для вас.
Обирайте кольорові тарілки
Ще краще — зелені. Чим сильнішим є контраст між кольором їжі і тарілки, на якій вона лежить, тим меншою буде порція — до таких висновків прийшли автори дослідження, результати якого були нещодавно опубліковані у журналі Consumer Research. Так, щоб їсти менше вуглеводів і більше овочів, обирайте зелений посуд. Або хоча б зелену скатертину.
Більше пийте
Це взагалі універсальна порада, для будь-якого застілля, але у новорічну ніч вона є особливо актуальною: достатня кількість чистої води допоможе уникнути похмілля, сповільнить дію алкоголю, а найголовніше — допоможе вашому організму впоратися з рясною святковою їжею.
Періодично вставайте з-за столу
Не сидіть усю ніч на одному місці: вставайте, щоб допомогти господині (якщо ви у гостях), потанцювати або навіть ненадовго прогулятися: це не лише відверне від закусок, але й допоможе почути сигнали тіла про ситість.
Залиште відповідь