Признаки того, що в оселі є грибок.
Цвіль не завжди видно неозброєним оком. Вона може ховатися в затишних куточках, але при цьому негативно впливати на ваше здоров'я. Поспостерігайте за своїм організмом — він може підказати, що в будинку оселився підступний грибок, інформує Ukr.Media.
Розповідаємо про п'ять сигналів, які допоможуть вам запідозрити наявність цвілі в оселі.
Алергія без причини
Токсичні випаровування, які виробляє цвіль, проникають в організм через шкіру, ніс і рот. Особливо небезпечна цвіль для алергіків. Серед симптомів:
- постійний нежить;
- чхання;
- сльозяться очі;
- першіння в горлі.
Симптоми схожі на сезонну алергію, але не минають.
Застуда, яка не минає
Симптоми, схожі на застуду, не завжди означають вірусну інфекцію. Іноді вони можуть бути викликані алергією на цвіль.
Ви можете страждати від таких симптомів:
- нежить;
- закладеність носа;
- чхання;
- головний біль.
Людина може помилково вважати, що вона просто застудилася, але насправді причина криється в цвілі, яка оселилася в її будинку. Зверніть увагу, чи не посилюються ваші симптоми після того, як ви проводите час у певній кімнаті. Можливо, саме там знаходиться джерело цвілі, яке й спричиняє нескінченний нежить.
Проблеми з диханням
У серйозних випадках цвіль, що оселилася в житловому приміщенні, може становити пряму загрозу здоров'ю людини, спричиняючи проблеми з диханням.
Дослідження, проведені 2012 року вченими з науково-дослідного університету Цинциннаті (США), показали, що маленькі діти, які зазнали впливу цвілі в домашніх умовах, до 7 років частіше ставали астматиками.
Шкірні проблеми
Цвіль — підступний ворог, який може оселитися не тільки на стінах і меблях, а й на вашому одязі. Це може призвести до неприємних наслідків: подразнення та свербіння шкіри.
Щоб уникнути проблем:
- Сушіть рушники на сушарці для рушників і регулярно міняйте їх;
- Не варто розвішувати вологі речі в кімнаті, краще сушити білизну на балконі.
Але бувають і більш серйозні шкірні проблеми. За ослабленого імунітету грибок Exophiala dermatitidis здатний викликати шкірний і підшкірний феогіфомікоз.
Постійне відчуття втоми
Відчуття безперервної втоми може бути однією з ознак впливу цвілі на ваш організм. У 2013 році американські вчені провели дослідження сечі пацієнтів, які страждають на синдром хронічної втоми. У 93% з них у сечі було виявлено мікотоксини — речовини, що виробляються цвіллю.
Цвіль може стати причиною багатьох захворювань, серед яких:
- бронхіальна астма;
- шкірні висипання;
- пневмонія;
- синусит;
- розлади шлунково-кишкового тракту;
- носові кровотечі;
- головні болі.
Особливу групу ризику становлять люди з ослабленим імунітетом, діти, люди похилого віку та пацієнти, які проходять хіміотерапію.
Залиште відповідь