Як подолати страх великих грошей

Психологи — про те, як усунути обмежувач, який заважає рости далі.

Страх великих грошей виникає в невідповідний момент, коли ваші справи нарешті йдуть добре або ви отримуєте підвищення по службі. Здавалося б, новий рівень доходу має давати відчуття радості та фінансової свободи, але натомість багато хто відчуває лише страх. Саме він змушує применшувати свої досягнення, не дає повністю відчути успіх і часто стає тим обмежувачем, який заважає рости далі. Саме страх великих грошей, за статистикою, найчастіше стає причиною, через яку люди відмовляються від кар'єри, інформує Ukr.Media.

Страх грошей багато в чому ґрунтується на стереотипах, які існують у суспільстві: гроші це погано, а люди з грошима — бандити; працювати треба задля здійснення мрії, а не задля великого банківського рахунку; успіху не можна досягти чесним шляхом та багато іншого.

Існує багато способів опрацювати страхи, пов'язані з грошима.

По-перше, треба усвідомити, що гроші власними силами не несуть ні добра, ні зла. Успіх не відноситься до обмежених благ, це не шматок пирога, який може дістатися лише одній людині. Стаючи успішнішим, ви нічого ні в кого не забираєте. Кожен може навчитися пекти власний «пиріг» успіху, реалізовувати свій потенціал та свої мрії.

По-друге, треба зрозуміти, навіщо вам потрібні гроші. Зростання вашого доходу не обов'язково має супроводжуватися різкою зміною способу життя. Зростання доходу — це можливість забезпечити собі та своїй сім'ї довгострокову безпеку. Дивіться на додатковий дохід як на можливість закрити всі борги, інвестувати у власну фінансову безпеку, відкрити ощадні рахунки для дітей та батьків і т.д.. Пам'ятайте, що бажання відразу ж витратити зароблене говорить про підсвідомий страх грошей і бажання скоріше з ними розлучитися. Планування доходів та витрат та визначення пріоритетних цілей допомагає взяти свої відносини з грошима під контроль.

По-третє, дайте собі час звикнути до грошей. Візьміть гроші в руки, подякуйте собі за всі зусилля, які ви доклали для того, щоб їх заробити. Тримайте їх у руках зі спокійним задоволенням, без азарту, без збентеження. Витрачайте гроші розумно, беріть із собою рівно стільки, скільки вам необхідно, уникайте спонтанних покупок або витрат. Пам'ятайте, ви не виграли ці гроші, ви їх заробили своєю працею, вони ваші.

І, нарешті, постарайтеся прийняти свій страх перед грошима, зрозуміти чим він викликаний. Великі гроші — велика відповідальність. Чи боїтеся ви відповідальності? Великі гроші — велика свобода. Чи хотіли б ви бути вільними або свобода лякає вас? Великі гроші — велика сила. Чи хочете ви бути сильним, чи звикли перебувати у слабкій позиції та боїтеся власної сили? Намагайтеся зрозуміти, чим саме викликаний ваш страх, і пропрацюйте цю емоцію.

Источник