Інструкція приготування та поради до застосування.
Промивання носа сольовим розчином є процедурою з широким спектром застосування: її використовують як для профілактики багатьох захворювань, так і для лікування. Часто лікарі рекомендують промивання носа в якості профілактики гаймориту у дорослих і дітей, інформує Ukr.Media.
Як зробити соляний розчин для промивання носа
Сольовий розчин для промивання носа є більш бюджетною альтернативою дорогих аптечних засобів, спрямованих на ті ж цілі. Розчин простий у приготуванні, однак слід чітко дотримуватися пропорції і інструкції застосування.
Для приготування розчину необхідно підготувати наступні компоненти:
- 250 мл води кімнатної температури;
- столова ложка чистої морської або харчової солі;
- чайна ложка харчової соди;
- крапля рідкого йоду.
Морську сіль необхідно додати в теплу воду і розмішувати до повного її розчинення. При утворенні осаду профільтрувати за допомогою марлі або спеціального паперу.
Якщо розчин готується на харчовій соді, то необхідно також розчинити і додати сіль і йод. Для дітей слід робити менш концентрований розчин, додаючи менше солі.
Як правильно промивати ніс, щоб нічого не пошкодити
Розчин солі багатофункціональний: ним можна промивати ніс при закладеності, лікуванні та профілактиці гаймориту. Крім того, менш концентрований розчин можна застосовувати для полоскання горла.
Дорослим і підліткам промивання можна здійснювати з допомогою груші або спеціальним пристосуванням для зрошення носоглотки, яке продається в аптеках.
При відсутності груші або спеціального приладу можна скористатися чайником з дуже тонким носиком: при цьому необхідно контролювати напір, щоб не завдати шкоди стінкам судин.
Нахилившись над раковиною, необхідно повернути голову набік приблизно на 30 градусів. Вливаючи воду, необхідно дихати ротом і не випрямляти голову, щоб розчин міг обійти перегородку і вийти через другу ніздрю.
Частина розчину може потрапити в горло : цього не варто боятися, бо це часто відбувається при сильній закладеності носа. Те ж саме необхідно зробити і з другої сторони, а потім висякатися, щоб вивільнити рідину, що залишилася.
Для чого застосовують промивання носа сольовим розчином: профілактика і лікування
Промивання носа сольовим розчином також допомагає запобігти поширенню і посиленню риніту: при виявленні перших симптомів і запалень необхідно почати курс щоденного промивання.
При респіраторних захворюваннях дихальні шляхи можуть частково блокуватися набряком, що також може перешкоджати нормальному диханню. Промиваючи ніс у такому разі необхідно дотримуватися середнього тиску, оскільки великий може принести шкоду.
Періодичне промивання носа соляним розчином при відсутності захворювань, або будь-яких симптомів, допомагає убезпечити слизову оболонку носа і провести профілактику її зараження.
Промивання протипоказано при викривленні перенісся, бо це буде перешкоджати проходженню води в другу ніздрю, внаслідок чого соляний розчин може обпекти слизову оболонку горла.
При наявності пухлин та новоутворень на слизових також слід відмовитися від процедури, бо вона може стати причиною загострення. При поліпах домашнє промивання неефективне: необхідно звернутися за консультацією та допомогою до лікаря.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.
Залиште відповідь