Навіть якщо взимку відкривати вікна дуже не хочеться, робити це треба обов'язково.
Регулярно провітрювати приміщення в розпал епідемії — одне з головних правил для профілактики вірусних інфекцій. Тим більше воно актуально, якщо захворів хтось із ваших домашніх — в цьому випадку освіжати повітря в кімнатах потрібно обов'язково, інформує Ukr.Media.
Але що робити, якщо підйом захворюваності припав на самий розпал зими і морозів? Все одно провітрювати, впевнені медики.
Правило 5×5
Якщо навесні і влітку провітрювати приміщення можна протягом довгого часу, то взимку подібна тактика фактично неможлива — за 15 хвилин можна виморозити квартиру так, що зігріватися потім доведеться дуже довго.
Тому для зими підходить спосіб переривчастої або поперечної вентиляції за принципом «5×5». Особливо якщо ви весь день проводите в приміщенні, рідко виходите на вулицю або хтось вдома захворів.
Провітрювати приміщення взимку можна способом переривчастої вентиляції — коли ви кілька разів на день на короткий проміжок часу відкриваєте вікна. А ще краще — якщо є можливість влаштувати поперечну вентиляцію, відкривши протилежні. Правило провітрювання взимку можна підвести під формулу «п'ять на п'ять». Тобто — провітрювати п'ять разів на день по п'ять хвилин. Її варіантом може стати стратегія «3×5» — якщо ви вдома перебуваєте не постійно. В цьому випадку провітрюйте вранці, коли встаєте, ввечері, коли повертаєтеся з роботи, і останній раз — перед сном.
Експерти радять ставити таймер, який буде нагадувати вам відкривати вікна кожні кілька годин.
Оптимальна вологість
Провітрювати потрібно обов'язково, і ще частіше, якщо в приміщенні висока вологість — вище 60%, — попереджають експерти. Інакше починають розмножуватися цвілеві гриби і пилові кліщі, які викликають розвиток алергічних реакцій.
Коли вологість повітря в приміщенні становить оптимальні 40-60%, то знижується передача вірусів повітряно-крапельним шляхом. Віруси осідають на поверхні і не можуть пересуватися з потоком повітря. При зниженні відносної вологості повітря нижче 40% підвищується ризик захворіти на ГРВІ — так як знижується зволоженість слизових оболонок очей і носової порожнини, в результаті чого на слизовій фіксуються вірусні агенти.
Залиште відповідь