Як правильно варити курячу грудку, щоб вийшло корисно і смачно

Куряча грудка — корисне нежирне м'ясо у якому багато білка, який надовго насичує і стає будівельним матеріалом для м'язів.

Чому куряча грудка

Куряча грудка — популярна їжа серед спортсменів та прихильників здорового способу життя. Вона не містить кісток і жиру, легко готується і приємна на смак. У 100 грамах відвареної курячої грудки всього 165 калорій, 31 грам білка і всього 3 грами жиру, тому її часто включають в дієтичний раціон. За допомогою різних приправ грудці можна надавати різні смаки (до речі, спеції покращують процес травлення), інформує Ukr.Media.

Базова страва — варена куряча грудка. Вона швидко готується і її неможливо зіпсувати. Крім ніжного відвареного м'яса корисний курячий бульйон, який залишається після приготування. На його основі можна готувати супи або подавати як окрему страву.

Як варити курячу грудку

Не мийте м'ясо перед приготуванням

Нам здається, що все м'ясо, навіть якщо на ньому немає видимих забруднень, потрібно мити перед готуванням. Але це не так. Вода з-під крана не здатна позбавити поверхню м'яса від бактерій, якщо вони є. Зате поки ви миєте грудку, разом з водою і м'ясним соком бактерії можуть потрапити на стіл, посуд та іншу їжу. Американські Центри з контролю і профілактики захворювань не рекомендують мити птицю перед приготуванням. Бактерії загинуть при термічній обробці.

Курячу грудку розріжте навпіл або на кілька шматочків

Так вона швидше звариться. Якщо збираєтеся додавати курку в салат, можна подрібнити сире м'ясо до шматочків потрібного розміру. Крім того, невеликі шматочки зручно перекласти з каструлі відразу в ланч-бокс і взяти з собою в офіс або на тренування.

Виберіть каструлю

Підійде каструля середнього або великого розміру. Під час варіння м'яса виділяється білок у вигляді білої піни. Якщо каструля занадто маленька, білок може «втекти» і відмити його від плити буде не так-то просто (особливо від керамічної варильної панелі).

Покладіть в каструлю м'ясо

Викладіть курячу грудку на дно каструлі та залийте водою. Вода повинна повністю покривати м'ясо. До речі, варити курку можна в овочевому бульйоні для отримання більш насиченого смаку.

Додайте спеції та сіль

Приправи зроблять м'ясо більш ароматним і смачним, а сіль додасть ніжному смаку яскравості.

Увімкніть вогонь

Накрийте каструлю кришкою і доведіть до кипіння. Стежте, щоб рідина не «втекла». Зменште вогонь і варіть курячу грудинку протягом 20 хвилин. Якщо ви нарізали її на шматочки, може вистачити й 10 хвилин.

Перевірте готовність

Розріжте шматок курки в каструлі. Якщо всередині він рожевий, продовжуйте варити. Якщо білий — м'ясо готове. Переварена курка погано жується і стає «гумовою», тому важливо зловити правильний момент, коли пора знімати м'ясо з вогню.

Злийте бульйон

Якщо хочете зберегти бульйон для інших страв, поставте на порожню каструлю або глибоку миску друшляк і вилийте в нього вміст каструлі.

Куряча грудка готова!

Источник