Як прийняти правильне рішення: 4 науково обґрунтованих поради

Способи поліпшення процесу прийняття рішень.

Мудре прийняття рішень не є постійним явищем, показує дослідження. Але ви можете налаштувати себе на успіх за допомогою дуже простих способів, інформує Ukr.Media.

Рішення суду

Нам усім доводиться приймати багато рішень у бізнесі. Ми всі любимо думати, що ми приділяємо цьому процесу достатньо часу, сил і уваги, щоб бути по-справжньому впевненими, що вони раціональні, послідовні і надійні.

Але наскільки послідовні і обережні ми самі? Як на наші рішення впливають різні зовнішні чинники? Три бізнес-школи шукали відповіді на ці питання. Вони вивчали, як судді приймають рішення про умовно-дострокове звільнення.

Закон був хорошим "інструментом" для тренування. Правові рішення, на відміну від бізнес-рішень, більш пов'язані з певними правилами, тому тут можна говорити лише про невелику кількість можливих варіантів. Рішення про дострокове звільнення ув'язненого — це дуже серйозне питання, яке вимагає ретельного розгляду. У такій ситуації можна очікувати тільки послідовного прийняття рішень.

Але те, що виявили дослідники, було шокуючим. Більш імовірно, що ув'язнений може отримати умовно-дострокове звільнення, якщо його справа розглядається на самому початку робочого дня або після обідньої перерви.

Чому так?

Споживання енергії

Будь-який вибір, що стосується, наприклад, покупки машини, одягу, нерухомості, найму працівника виснажує психічні ресурси. Це одна з причин того, що у вас з'являється відчуття голоду і бажання з'їсти щось солодке. Ваш мозок жадає отримати глюкозу.

Ненавмисне спрощення

Як тільки ваш мозок втомлюється, він починає шукати способи економії енергії і робить це за рахунок спрощення вибору. Ми більш схильні прийняти статус-кво, коли потрібно прийняти рішення, якщо до цього вже багато було зроблено. А з часом, ми просто можемо прийти до найпростішої відповіді.

Доброю новиною є те, що є способи поліпшення процесу прийняття рішень.

Способи поліпшення процесу прийняття рішень

Сніданок

Вашому мозку потрібні калорії. Ви можете приймати правильні рішення, коли мозок "отримує" достатню кількість енергії.

Приймайте рішення на початку дня

Розглядайте найважливіші питання в першій половині дня. Існує багато доказів того, що вранці організм перебуває в бадьорому стані.

Слідкуйте за втомою

Звертайте увагу на те, наскільки ви втомлюєтеся. Багато з нас вважають втому чимось, що слід «перебороти», і відчувають себе героями, коли працюють днями безперервно. Але нічого показового немає в тому, щоб ставити себе в такий стан, в якому ви не можете приймати правильні рішення.

Робіть перерви

Ви може відчувати задоволення від того, що працюєте без перерви, але незабаром ви будете схилятися до більш простих рішень. Не варто думати, що ви демонструєте слабкість, роблячи перепочинок. Ви можете відчувати себе ефективним лідером, вирішуючи багато питань в один присід. Але ви також можете опинитися в дурній ситуації, коли через брак енергії ви станете більш уразливими для зовнішніх впливів.

Дослідження показують, що є кілька інших способів заряджання ваших когнітивних батарей: розглядання картин природи, сон, позитивні емоції або їжа. Всі ці речі можуть істотно заповнити ваш запас енергії.

У суддів, які приймають рішення щодо умовно-дострокового звільнення, ми повинні навчитися смиренню: ми не настільки раціональні, як ми уявляємо собі, і всілякі сторонні дрібниці можуть повністю змінювати як нашу свідомість, так і думки інших людей.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий