Як впоратися з цькуванням на роботі?

Можна здатися і шукати нову роботу, або знайти в собі сили впоратися з тиском.

Мобінг — часте явище в організаціях різного масштабу. Цькування проявляється у вигляді психологічного насильства над одним із співробітників, що найчастіше призводить до звільнення. Можна здатися і шукати нову роботу, або знайти в собі сили впоратися з тиском, інформує Ukr.Media.

Розберися в причині

Найчастіше цькування організовується в нездоровому колективі, але іноді в причинах моббінга є вина і того, кому здається, що він несправедливо ображений. Недобросовісне виконання обов'язків, часті лікарняні, схильність до обговорення колег за спиною — якщо все це не про вас, то треба шукати причину в колегах.

Іноді цькування провокується неправильними висновками або загальними помилками, тому найперше з чого треба почати при боротьбі з поганим ставленням — це знайти причину.

Для початку переконайтеся, що не даєте явних приводів для такого ставлення до себе.

Довіряй, але перевіряй

Потрібно мінімізувати ймовірність професійних помилок. Для цього уточнюйте всю інформацію, яку підносять колеги. Кажуть, що начальник дозволив піти раніше: варто дізнатися у керівника, чи так це.

Намагаються поміняти вашу клавіатуру, мотивуючи, що вона несправна: велика ймовірність, що так хитрує колега, щоб позбавиться від свого зламаного обладнання. Довіру потрібно заслужити, а якщо атмосфера в колективі нездорова, то краще не давати оточуючим можливість використовувати себе.

Обговорюйте проблеми з керівником

Внутрішні конфлікти в компанії шкодять бізнесу, тому адекватний керівник буде зацікавлений в тому, щоб зберігалася працездатність і нормальні умови.

Не варто звертатися за підтримкою через кожну дрібницю, на зразок того, що з'їли ваше печиво або пили з персональної чашки, але звертати увагу на моменти, які шкодять спільній справі, потрібно обов'язково. Керівника не зачеплять глузування і жарти на адресу співробітника, якого пригнічує колектив, але ось зіпсований звіт або техніка стануть приводом для розгляду.

Якщо ситуація переходить всі межі, поговоріть про проблему з начальником.

Визначте лідера

Неформальний лідер використовує приниження для самоствердження в колективі. Такі люди дратують керівників, тому в особі начальника можна знайти підтримку. Не варто вступати в явні конфлікти і піддаватися на провокації людей, які є лише інструментом в руках призвідника. Краще спокійно і з гідністю реагувати на те, що відбувається.

Важливо показати, що ви не просто не боїтеся, а з поблажливістю ставитеся до дурної поведінки колеги. Труїти цікаво, коли людина відчуває страх, емоційно реагує і демонструє безсилля, а коли реакція нестандартна або байдужа, то процес стає нецікавим.

Знайдіть союзників

З появою нового об'єкта для цькування, стара "лялька для биття" зітхає з полегшенням, але це не означає, що ображений співробітник забув про те, як над ним знущалися. Ви можете розраховувати на співчуття і навіть підтримку колишніх жертв.

Це ще одна причина, щоб протиставити себе призвіднику конфліктів. Співробітники, яким не подобаються старі порядки, потягнуться до нового лідера, що допоможе викорінити старі традиції і непорядну поведінку.

Іноді дійсно простіше змінити роботу, ніж вписатися в колектив, в якому заведено підставляти один одного, пліткувати або випивати після роботи.

Источник