Від смородини можна отримати багато користі.
Чорна смородина — одна з популярних і улюблених ягід у нашій країні. Здавна люди знали про її цілющі властивості і широко застосовували для підтримання здоров'я. Детально про те, чим корисна чорна смородина, ми розповімо далі, інформує Ukr.Media.
Склад і застосування чорної смородини
Користь чорної смородини обумовлена, у першу чергу, її унікальним складом. У чорній смородині багато антиоксидантів, вітамінів — А, Е і групи В, а також цінних мікро- і макроелементів. Крім того, у 100-грамовій порції міститься потрійна добова доза вітаміну С.
Ягоди їдять свіжими, заморожують, варять з неї компоти, морси, варення, додають у їжу. З листя готують чаї, салати, застосовують під час квашення овочевої продукції. А обумовлене таке широке застосування її користю.
Чим корисна чорна смородина для організму
Позитивно впливає на серцево-судинну систему
Компоненти у складі ягоди сприяють зниженню рівнів кров'яного тиску і "поганого" холестерину. Тому чорна смородина — справжня "паличка-виручалочка" для людей з високим тиском: вона полегшує перебіг гіпертонії і є відмінним профілактичним засобом проти цієї хвороби.
Крім того, за умови регулярного вживання цього продукту підвищується рівень гемоглобіну, що є необхідним для запобігання розвитку анемії та інших хвороб крові.
Покращує зір
Багато людей асоціюють очне здоров'я з іншою ягодою — чорницею. Однак не усі знають, що чорна смородина теж приносить користь органам зору. Завдяки високому вмісту ретинолу, аскорбінової кислоти і антиоксидантів вона активізує надходження крові до очей, знімає втому, покращує адаптивні можливості органів зору, запобігає розвитку глаукоми, катаракти.
Сприяє схудненню
По-перше, чорна смородина відрізняється низькою енергетичною цінністю — близько 60 ккал на 100 г. По-друге, аскорбінова кислота, що міститься у ній, активізує спалювання жиру у тілі, а клітковина нормалізує травлення і сприяє виведенню шлаків. Крім того, у цій ягоді немає цукру, але при цьому смородина — досить ситний продукт, який зменшує тягу до солодкого і знижує ризик виникнення цукрового діабету.
Бореться з вірусами
Говорячи про користь чорної смородини, не можна не сказати, що ягода — відмінний "борець" зі збудниками багатьох вірусних інфекцій, у тому числі грипу та герпесу. Вітамін С чудово зміцнює імунну систему, тому на смородину рекомендується налягати під час інфекцій і застуд.
Позитивно впливає на зовнішність
Ягоду широко застосовують з косметологічною метою: з неї роблять маски, компреси, використовують під час виробництва кремів, лосьйонів. Доведено користь чорної смородини у боротьбі з псоріазом: речовини, що містяться у ній, знімають свербіж, зменшують запалення шкірних покривів, сприяють їх відновленню і оновленню. Вітамін С освітлює епідерміс, покращує синтез природного колагену і зменшує зморшки.
Антоціанін у складі продукту сприяє поліпшенню кровотоку у області навколо очей. Завдяки цьому зменшується ефект очей, що "провисають", йдуть мішки і темні кола під очима.
Корисна чорна смородина і для шевелюри: маска на основі цієї ягоди запобігає випаданню волосся, активізує ріст нового, омолоджує епідерміс голови і усуває проблему посічених кінчиків.
Чим корисна чорна смородина для жінок
Представницям прекрасної статі будь-якого віку потрібно обов'язково додати чорну смородину у раціон. Ця ягода довела ефективність у лікуванні і профілактиці ряду жіночих недуг. Її рекомендується вживати:
Під час лікування запальних захворювань сечовивідних шляхів
Наприклад, циститу. У чорній смородині є проантоціанідини, що зупиняють розмноження шкідливих мікроорганізмів і запобігають їх прилипання до стінок сечовивідного тракту. Це не дозволяє хвороботворним бактеріям затримуватися у сечових шляхах і викликати інфекції.
Для профілактики "жіночих" видів раку
Численні дослідження виявили: сік цієї ягоди має антипроліферативну дію проти ряду онкологічних захворювань, зокрема раку шийки матки і яєчників. Профілактика цих хвороб — один з головних пріоритетів для представниць прекрасної статі, які старші за 40 років, і чорна смородина — чудовий вибір для цієї мети.
Для усунення симптомів ПМС і клімаксу
Компоненти у складі чорної смородини нормалізують гормональний фон у жіночому організмі, завдяки чому знижується інтенсивність проявів передменструального синдрому — зменшується біль внизу живота, зникають коливання настрою, хворобливість молочних залоз, загальне нездужання.
Доведена користь чорної смородини для жінок у пременопаузальному періоді: вона сприятливо впливає на організм, очищає його — активізує виведення шлаків, токсинів, холестерину, покращує кровообіг. Це сприяє полегшенню неприємних симптомів клімаксу — припливів, стрибків тиску, поганого настрою.
Чим корисна чорна смородина для чоловічого організму
Головна проблема, що хвилює представників чоловічої статі у будь-якому віці, — здатність вести повноцінне сексуальне життя. І тут на допомогу теж приходить чорна смородина: за умови регулярного вживання цієї ягоди у кілька разів знижується ризик порушення еректильної функції. Дослідження підтверджують, що у чоловіків, які часто їдять чорну смородину, навіть у літньому віці не виникає проблем з потенцією.
Корисна чорна смородина і для чоловіків, які старші за 40 років, що ведуть малорухливий спосіб життя. У них істотно зростає ймовірність розвитку проблем з серцем. А ягода підтримує здоров'я серцевого м'яза, зміцнює стінки судин, нормалізує холестерин.
Чи корисна заморожена чорна смородина?
Більшість корисних речовин, що містяться у ягоді, зберігають свої цінні властивості навіть після заморозки. Тому можете сміливо запасатися чорною смородиною, не побоюючись, що вона втратить користь.
У чому полягає користь замороженої чорної смородини:
- лікування застудних хвороб, авітамінозу;
- відновлення організму після важких хвороб і операцій;
- лікування кашлю, туберкульозу;
- лікування недуг печінки, нирок;
- профілактика депресії;
- поліпшення роботи травного тракту;
- усунення кровоточивості ясен.
Кому небажано вживати чорну смородину
Незважаючи на величезну користь чорної смородини для організму, існує ряд протипоказань до її вживання. Так, не слід вживати ягоду людям з тромбофлебітом, гепатитом, хворобами шлунково-кишкового тракту — виразками, гастритами, підвищеною кислотність шлунку. Також небажано їсти чорну смородину під час вагітності і у період прийому ліків, що регулюють згортання крові, — вони можуть втратити ефективність.
Сподіваємося, дізнавшись, чим корисна чорна смородина, ви обов'язково додасте цю чудову ягоду у свій повсякденний раціон!
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.
Залиште відповідь