Сьогодні різноманіття юридичних послуг просто вражає. По-перше, самих видів послуг досить багато, по-друге – значна кількість фахівців. Але при цьому не варто забувати про якість юридичних послуг, що є чи не найголовнішим у цій сфері. Тому, у даній статті піде мова про те, як отримати та обрати якісну послугу і отримати результат за яким звертаєтеся до фахівця.
Види юридичних послуг в Україні
На сьогодні існує дуже значний перелік послуг за різними критеріями. Найчастіше прийнято розподіляти за сферами та галузями надання допомоги. Цей критерій ми також візьмемо за основу в опис видів послуг.
Поширений перелік юридичних послуг адвоката в Ірпені, Києві, по Україні:
- Сімейні справи (розлучення, аліменти, поділ майна, усиновлення, визначення місця проживання дітей, позбавлення батьківських прав).
- Спадкові спори (оскарження заповіту, договору дарування, зміна черговості спадкування, спори між спадкоємцями, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини).
- Цивільні справи (визнання права власності на майно, оспорення права власності, оскарження договорів, встановлення фактів, що мають юридичне значення (проживання однією сім’єю, належності дипломів (документів), родинних відносин, стягнення боргу).
- Пенсійні справи (спори щодо отримання пенсії, збільшення розміру пенсії, її перерахунок).
- Супровід виконавчих проваджень.
- Складення, аналіз та розробка договорів.
Якщо переглянути види юридичних послуг, то в загальному вони бувають такі:
- Юридичні консультації (онлайн, усні, письмові).
- Складення документів (заяви, позовні заяви, клопотання, апеляційна скарга, касаційна скарга).
- Супровід справи в суді (від складення документів – до отримання рішення).
- Отримання рішення, переклад, апостиль.
- Робота з виконавчим провадженням.
На що звертати увагу при виборі адвоката чи юриста?
До адвоката чи юриста звертаються тоді, коли треба вирішити проблему чи спір в юридичній площині, захистити права, майнові інтереси, або ж просто попередити будь-яку негативну ситуацію з майновими наслідками. Тому, і до вибору фахівця треба підходити ретельно.
Важливі аспекти у роботі адвоката та юриста:
- Відгуки та рекомендації друзів, знайомих. Звертайте увагу на сайт та інформацію, яка розміщена про особу, що надає юридичну послугу в мережі Інтернет. Як правило більшість фахівців юридичного профілю зараз мають сайт, де все детально розписано про вартість послуг, види послуг та розміщено контакту інформацію.
- Наявність документів про освіту та на здійснення адвокатської діяльності.
- Як і куди здійснюється оплата, наявність укладеного договору про надання правничої допомоги. Це підтверджує те, що дійсно правник працює офіційно, прозоро та у вас не буде неприємних сюрпризів під час роботи.
- Практичний реальний досвід. Без реального досвіду роботи правник не зможе якісно надати консультацію та допомогу.
- Спеціалізація на конкретних напрямках роботи. Відразу зауважимо, що один адвокат не може професійно спеціалізуватися на абсолютно усіх галузях права та сферах. Можна їх всі знати поверхневе, але не бути професіоналом у своєму профілі. Тому, треба завжди шукати профільних фахівців залежно від справи та ситуації.
Вартість юридичних послуг в Україні
Якщо Ви розраховуєте вирішити свою юридичну проблему через фахівця, то доведеться сплатити за роботу, послугу. Пам’ятайте, що якісна та дієва юридична допомога не може коштувати дешево. Звичайно, має бути баланс щодо формування цін. Але, наприклад, повноцінна юридична консультація не може коштувати 50 гривень.
Що впливає на формування вартості юридичних послуг:
- Сплата усіх податків.
- Ситуація в країні.
- Інфляційні процеси.
- Навчання та досвід адвоката чи юриста.
- Витрати на здійснення діяльності (внески, підвищення кваліфікації, канцелярія, пошта).
- Утримання офісу, помічників.
- Час та зусилля, які правник вкладає у вирішення вашої справи.
- Вид послуги, складність справи.
Це наведено лише невеликий перелік витрат. Тому, якщо ви розраховуєте отримати якісну послугу та вирішити своє питання, то доведеться сплатити за правничу допомогу і отримати дієвий результат.