Як вибрати обігрівач під свої потреби

У зв’язку з похолоданням та можливі складнощі з опаленням через воєнні дії, попит на обігрівачі почав зростати. Споживачам через великий асортимент часто буває складно з вибором й виникає багато питань.  Більшість виробників дбає про якість продукції, Термія обігрівачі також не виняток й є досить надійними. Але крім фірми-виробника варто врахувати кілька параметрів, щоб купити дійсно потрібну річ.

Як вирахувати потрібну потужність

Виробники випускають малопотужні (до 1 кВт), середньопотужні (1–2,5 кВт) та високопотужні (понад 2,5 кВт) електрообігрівачі. При покупці потрібно підбирати прилад такої потужності, щоб електропроводка у вашому будинку витримала високе навантаження. Цей параметр також повинен відповідати площі обігріву: на 10 м² потрібно приблизно 1 кВт (не менше 100 Вт на 1 м² для неопалюваних квартир або 60 Вт, якщо пристрій використовуватиметься як додаткове теплоджерело).

Щоб підібрати електричний обігрівач, для розрахунку оптимальної потужності можна використовувати формулу:

W=S*H/30+0,2*N, де:

  • W — Розрахункова потужність електроприладу;
  • S – площа кімнати, яку потрібно обігріти;
  • H — висота приміщення (відстань від підлоги до стелі);
  • 30 — це умовний коефіцієнт;
  • N – кількість вікон.

Вибір за призначенням

Коли потрібно швидко прогріти дачу, на якій давно ніхто не живе, краще застосувати теплову гармату.

Якщо потрібно довго підтримувати постійну температуру, використовуйте масляний електроприлад чи конвектор.

Якщо хочеться посидіти на холодній терасі, встановіть поряд ІЧ, від якого одразу стане тепло.

Якщо потрібно попрацювати в кабінеті, поставте на підлогу міні-вентилятор.

Конвекційні пристрої підходять для великих приміщень, інфрачервоні використовують для створення локальних прогрітих ділянок. Повітродувки зручно використовувати при роботі в гаражах, що не опалюються.

Якщо потрібно обігрівати ванну, краще вибрати прилад в закритому корпусі або встановити конвектор у місці, де на нього не потраплять бризки води. Ті пристрої, що видають шум під час роботи, не варто купувати для спальні, вони заважатимуть. Інфрачервоні прилади з галогенними лампами випромінюють яскраве світло, яке вночі може дратувати.

В обігрівачах зазвичай шумлять температурні реле або вбудовані оповіщувачі, які повідомляють про зміну режиму роботи. Шумно працюють теплові гармати та тепловентилятори. Найбезшумніші — інфрачервоні, конвекторні та масляні пристрої.