Більшість людей, що займаються активними видами дозвілля чи спортом на професійному рівні, віддають перевагу заняттям під музику. Оскільки в тренажерних залах не завжди грають якісні музичні треки, краще зібрати власний плейлист для різних видів тренувань. Музика та спорт нерозривно пов’язані, вчені неодноразово підтверджували ефективність виконання вправ під музичні ритми.
Якщо плейлисти у вас вже є, то залишається лише придбати зручні навушники. Які моделі найкраще підійдуть для занять спортом? У статті детально розбираємося в цьому питанні.
3 основні особливості спортивних моделей
Навушники, які зручно брати на заняття різними видами спорту, мають три характерні відмінності:
- Ергономічна форма, що максимально відтворює анатомічну будову вушної раковини. Це важливий параметр, якщо ви не хочете, щоб аудіоаксесуари випали та загубилися в траві під час пробіжки.
- Компактність важлива для виконання вправ, наприклад, лежачи на боку. Пристрої мають не лише не випадати, а й не тиснути на шкіру та не натирати її.
- Захист від вологи необхідний, щоб краплі поту після складних тренувань не потрапили всередину корпусу навушників. Також це додатковий захист від вологи, якщо під час тренування на вулиці вас застала злива.
Види навушників для спорту
У цій категорії можна зустріти два різновиди моделей:
- Вкладиші — підійдуть більше для спокійних видів тренувань, наприклад йоги чи розтяжки. Вони не повністю вставляються у вухо користувача, тому можуть випасти під час надто різких рухів головою та тілом.
- Вакуумні — пристрої, які повністю вставляються у вушну раковину та блокують слуховий канал від зовнішнього шуму для максимального занурення в музичний світ.
Навушники можуть бути з пасивним пригніченням шуму: коли для блокування зайвих звуків використовуються силіконові або пінні амбушури. Якщо іноді ви хочете «послухати» тишу або не чути взагалі жодного стороннього звуку, то краще замовити навушники з активним шумозаглушенням. Варто бути уважними під час їх використання на вулиці, тому що вони заважатимуть реагуванню на потенційну небезпеку.
Вибирайте комфортний спосіб кріплення
Щоб навушники було зручно носити на будь-якому тренуванні, варто заздалегідь подумати, як ви будете їх фіксувати на голові. Є кілька варіантів:
- Бездротові моделі просто вставляються у вуха на комфортну глибину зі створенням оптимального заглушення звуків, які надходять ззовні.
- На шийному шнурку — досить зручний формат для тих, хто любить спілкуватися на тренуванні. Навушники можна витягти й просто відпустити, вони зависнуть на рівні грудної клітини.
- З потиличною чи завушною дужкою — це футуристичні стильні моделі, які досить міцно тримаються на вухах і не заважають під час виконання вправ. Якщо ви плануєте носити їх взимку, то через головні убори подібні моделі можуть сповзати з вух.
Вибираючи навушники, варто орієнтуватися на власні побажання та вид спорту, яким ви займаєтеся.