Причини зниження своєї продуктивності варто шукати у деяких звичках.
Усім знайомі моменти, що розчаровують, коли кількість обов'язків збільшується, а здатність до їх виконання ніби знеструмлюється. Знижена ефективність підтверджує, що ви не можете впоратися з підвищенням відповідальності і прийшов час щось зробити, щоб вибратися з цього безперспективного болота. Знайти рішення проблеми і, як результат, повернути енергетичний тонус та продуктивність своєї праці допоможе об'єктивний аналіз ситуації. Припустимо, вас до цього змусили тяжкі обставини, але якщо чесно, продуктивність падає, тому що ви звикли…
Постійно перевіряти телефон
Звичайно, це дуже корисний ґаджет, який зберігає ваш список справ, допомагає прокидатися вранці і керує календарем з різнокольоровими закладками. Але разом з перевагами смартфона ви купуєте серйозний недолік — інстинктивне бажання його перевіряти, і добрий намір вчасно отримувати новини служить лише прикриттям для спокуси відволіктися, інформує Ukr.Media.
Короткі поради
- вимикайте телефон під час виконання поточного завдання;
- тримайте його подалі від себе, коли потрібно зосередитися;
- вимкніть сповіщення програм і повідомлень.
Забагато працювати
Якщо ви переживаєте через три проекти, на які вже підписалися, погоджуватися ще на один — не найкраща ідея. Записуватися на йогу о 6 ранку, якщо ви звикли вставати не раніше восьмої — теж. Звідки взагалі береться схильність брати на себе більше відповідальності, ніж витримують ваші тендітні плечі? Можливо, це спосіб довести собі щось або невміння сказати "ні" — незалежно від причини, реальність така, що ви у стані стресу через напружений графік, а продуктивність страждає через це негативне почуття.
Короткі поради
- перевірте список справ, перш ніж погоджуватися на щось нове;
- будьте реалістичними, обмірковуючи обсяг роботи, з яким можете впоратися;
- не соромтеся відмовлятися від завдань, вчіться говорити "ні".
Не висипатися
Як слід виспатися вночі, а не подрімати після обіду, щоб заповнити недолік сну, — ось що вам насправді потрібно. Безперечно, на когось денний сон діє позитивно, але це, зазвичай, імпульсивні екстраверти, яким необхідне періодичне скидання енергії. Якщо ви не належите до їх числа, тиха година не додасть продуктивності, а, навпаки, розслабить і змусить відкласти усі важливі справи на наступний день.
Короткі поради
- встановіть графік сну і ретельно його дотримуйтеся;
- намагайтеся не лежати на дивані і не розвалюватися у кріслі, коли працюєте;
- зробіть якусь активність, щоб підбадьоритися, якщо відчуваєте, що вас долає дрімота, — послухайте улюблену пісню, випийте води, зателефонуйте подрузі, виконайте десяток присідань.
Захаращувати простір
Мова не про те, що на столі не має бути жодної порошинки, навколо — все по стопочках і полицях, а олівці розкладені у ряд. Визначте ваш стандарт безладдя і вживайте заходів, щоб він не заважав вашій ефективності протягом дня. Взагалі робоче місце має позитивно позначатися на появі нових ідей і продуктивності в цілому.
Короткі поради
- приділіть 5-10 хвилин на початку / наприкінці дня, щоб привести до ладу робочий простір;
- не їжте там, де працюєте;
- знайдіть способи зберігання або утилізації зайвих речей.
Ігнорувати розклад
Паніка з приводу власної неуспішності зазвичай виникає через неструктурований підхід, позбавлення від якого — у розпорядку і плануванні. Розписавши, коли і чим ви будете займатися — сьогодні, цього тижня, цього місяця, — ви зможете взяти справи під контроль і припинити нарешті засиджуватися щоночі.
Короткі поради
- створюйте розклад з можливістю паралельного використання на усіх пристроях;
- ранжуйте завдання за пріоритетом і терміном виконання;
- хваліть себе за виконання кожної справи за розкладом.
Неправильно харчуватися
Скільки б дієт ви не перепробували, час засвоїти одну просту річ: ніхто не знає ваш метаболізм краще за вас. Виходьте з природних особливостей: якщо після молочних продуктів у вас здувається живіт, після випічки — тяжкість у шлунку, а після пасти з жирним соусом хилить у сон, робіть висновки. Обідайте тим, після чого таких проблем немає, не шкодуючи часу на підготовку або уникаючи дешевих забігайлівок: суп на свіжому бульйоні, салат з горіхами, риба або м'ясо з овочами.
Короткі поради
- приносьте у офіс handmade-обід у лоточках — будь-яке громадське харчування грішить надлишком калорій і недоліком якості;
- перекушуйте з користю, наприклад, фруктами і горіхами;
- пийте багато води — це добре для шкіри і бадьорості.
Порівнювати себе з іншими
Налаштовуючись на продуктивність, важливо припинити спостерігати за життям інших і порівнювати своїх успіхи з чужими. Це порожнє, загалом, заняття рідко приносить радість, проте регулярно приносить розчарування у собі. Гарна новина у тому, що і білу, і чорну заздрість можна перетворити на мотивацію. Ключове правило: перекодуйте невдоволення на натхнення, нагадавши собі про те, що успіх — суб'єктивна річ, і ви вже багато у чому досягли успіху, нехай навіть ваші досягнення не схожі на чиїсь ще.
Короткі поради
- дивіться пункт перший — не сидіть у телефоні;
- відкривайте для себе нові захоплення і продовжуйте вчитися;
- частіше спілкуйтеся з людьми, які вміють за вас радіти.
Залиште відповідь