Чим небезпечні прострочені ліки.
Багато хто зберігає ліки в домашній аптечці роками, не перевіряючи їхній термін придатності. Однак робити так не варто, інформує Ukr.Media.
Терміном придатності називається період, протягом якого фармацевтична компанія, що випустила ліки, гарантує їхню безпеку та ефективність. Препарат без терміну придатності продати не можна. Але зазвичай його не досліджують так довго, щоб сказати, чи можна його застосовувати, наприклад, через 10, 20 або 30 років. Тому виробники вказують точно перевірений період, після закінчення якого ліки пити не варто. Після цього терміну відповідальність за наслідки несе вже сам споживач.
Що може статися, якщо все-таки випити прострочені ліки? Варіантів розвитку кілька. У кращому випадку препарат стає пустушкою і не шкодить здоров'ю людини. Але при цьому він не буде ефективним, і хвороба, від якої випито ліки, прогресуватиме.
У деяких препаратах з часом можуть почати розмножуватися бактерії, що вже загрожує наслідками. Наприклад, так відбувається з очними краплями та назальними спреями. А є ліки, які з часом змінюють хімічний склад і перетворюються на отруту для організму.
Є велика кількість невідомих вченим чинників, тому краще ніколи не приймати ліки після закінчення терміну придатності, слідкувати за умовами їхнього зберігання та регулярно перевіряти свою аптечку. На інструкціях до застосування, як правило, також пишуть рекомендації щодо утилізації.
Залиште відповідь