У популярні міфи про планування вагітності не варто вірити.
Лікарі перерахували найпоширеніші помилки щодо планування вагітності, інформує Ukr.Media.
За словами фахівців, період вагітності оповитий великою кількістю міфів і необґрунтованих заборон. Звичайно, необхідно правильно готувати організм до такої важливої події, проте вони рекомендують відмовитися від сліпої віри у різні рекомендації.
Під час підготовки і під час вагітності будь-які ліки шкодять здоров'ю майбутньої дитини
Насправді
Лише деякі препарати припускають заборону на планування вагітності протягом 6 місяців після їх прийому. Наприклад, це можуть бути ретиноїди. Багато лікарських препаратів мають індивідуальні рекомендації і дозволені до застосування у цей період. Зате з "натуральними травами" слід бути обережнішими і самостійно, без рекомендації лікаря, їх краще не приймати.
Під час планування вагітності необхідно робити обчислення днів овуляції і вступати у інтимні стосунки у цей період, а також вимірювати базальну температуру
Насправді
Гострої необхідності у таких заходах немає, оскільки овуляція може бути раніше або пізніше за передбачувану дату і майже ніколи не відбувається у один і той самий день циклу.
"Яйцеклітина живе ще протягом 1-2 діб після овуляції і здатна до запліднення. Чоловічі статеві клітини теж живуть ще до 2 діб після інтимних стосунків. Тому під час планування вагітності оптимальна регулярність статевого життя — через день, без якихось підрахунків", — кажуть лікарі.
Щоб завагітніти, треба стояти у "берізці" після інтимних стосунків
Насправді
Якщо організм є здоровим, то необхідності у таких діях немає.
У період планування вагітності рентген і флюорографія є забороненими
Насправді
На етапі підготовки, навпаки, краще зробити флюорографію, оскільки вона знадобитися під час оформлення у пологовий будинок.
Під час планування вагітності краще скасувати фізичні навантаження
Насправді
Іноді занадто висока інтенсивність тренувань може перешкоджати зачаттю, у такому випадку можна знизити навантаження, попередньо проконсультувавшись з лікарем. За наявності помірних занять спортом скасовувати їх у період планування вагітності немає сенсу.
Залиште відповідь