Міф чи реальність: можна приймати душ при високій температурі тіла чи ні

У більшості випадків лікарі не забороняють приймати душ при підвищеній температурі тіла.

Коли у людини піднімається висока температура, йому в останню чергу хочеться приймати ванну або душ. І це нормально. Під час лихоманки людини часто б'є озноб і ломить тіло, і сил вистачає тільки на те, щоб дістатися до м'якого ліжка і сховатися під теплою ковдрою, інформує Ukr.Media.

Крім відсутності бажання стикатися з водою, багато людей переконані, що приймати душ при температурі не можна через заборони лікарів. Але ви будете здивовані, дізнавшись, що це не зовсім так. У деяких випадках медики радять робити це для того, аби заспокоїтися і охолодити тіло.

Доктор Суранджит Чаттерджі, що працює в Нью-Делі, зазначив, що під час лихоманки можна навіть приймати ванну і мити волосся, але при цьому необхідно не забувати їх відразу ж висушити. Якщо залишити волосся вологими, стан людини може погіршитися.

Насправді ховаючись під час хвороби під шарами теплих ковдр, ви затримуєте жар у вашому тілі і не дозволяєте температурі знижуватися. Але прийнявши ванну, ваше тіло почне охолоджуватися. Після водної процедури можливе різке зниження температури, однак це не означає, що ліки можна не пити. Лікування, призначене лікуючим лікарем, обов'язково потрібно продовжити.

У той же час фахівці звертають увагу на те, що не у всіх випадках можна буде митися. Якщо у людини підвищилася температура тіла при простудному захворюванні, прийом ванни припустимий. Але у випадку, коли лихоманка наздогнала хворого після операції, митися не варто, оскільки це може пошкодити рану або шви.

Таким чином, можна зробити висновок, що в більшості випадків лікарі не забороняють приймати душ при підвищеній температурі тіла. Душ допоможе знизити температуру і розслабитися. Якщо вас не морозить, то допустимо навіть набрати теплу ванну з бульбашками. Для маленьких дітей можна замінити цю процедуру на обтирання тіла губкою, змоченою у воді кімнатної температури.

Источник