Мило чи антисептик? Вчені розвіяли міфи про миття рук

Що ефективніше запобігає поширенню бактерій?

Як правильно доглядати за руками? Фахівці розвінчують популярні міфи, інформує Ukr.Media.

Перший міф — гаряча вода вбиває більше бактерій. Згідно з ВООЗ, тепла вода з милом видаляє забруднення ефективніше, ніж холодна, але температура вище +37 градусів може пошкодити шкіру, не вбиваючи бактерії.

Наступний міф — антисептики так само ефективні, як мило. Насправді вони не видаляють усі види забруднень. Мило, на відміну від антисептиків, не тільки дезінфікує, а й очищає поверхню шкіри від забруднень.

Антибактеріальне мило вважається більш дієвим, але його активні компоненти, такі як триклозан, видаляють корисні бактерії. Крім того, мило, що дезінфікує, не завжди ефективне проти вірусів.

Міф про те, що на милі не живуть мікроби, також є помилковим. У рідкому милі вони можуть розмножуватися, тоді як на твердому їх розвиток обмежений.

Багато хто вважає, що руки треба мити двічі, але найважливіше — правильна техніка. Мийте руки з милом не менше 20 секунд, приділяючи увагу всім ділянкам.

Сушити руки краще паперовими рушниками, оскільки мікроби легше поширюються на вологу шкіру. Цікаво, що на жіночих руках бактерій більше, ніж на чоловічих, через більшу кількість сальних залоз.

Источник