Для цього підійдуть підручні засоби, які має кожна господиня під рукою.
Багато хто з нас навіть не замислюється над тим, що обробним дошкам потрібен ретельний догляд. Найчастіше ми і зовсім просто струшуємо дошку і ставимо її на місце, наприклад, після хліба. Насправді ж це в корені невірний підхід і ось чому, інформує Ukr.Media.
По-перше, при недостатній обробці в порах дошки, особливо дерев'яної, накопичуються дрібні частинки їжі, які стають благодатним ґрунтом для патогенної мікрофлори. Особливо небезпечні в цьому випадку м'ясо, риба та інші схильні до поразки мікробами продукти. З тієї ж причини, перш ніж прибрати дошку в шафу, їй необхідно дати добре висохнути, адже тепло і волога — відмінні стимули для розвитку бактерій.
По-друге, належний догляд продовжить термін служби дошки, адже в такому випадку в її порах не будуть накопичуватися частинки їжі, що сприяють розвитку бактерій, що своєю чергою руйнують дошку.
І нарешті, по-третє, з часом дошка, яка не проходить потрібну обробку, набуває неприємного запаху, який вона може передати в тому числі і продуктам, які ріжуться на дошці.
Тому всі обробні дошки необхідно час від часу добре очищати і дезінфікувати, особливо після деяких продуктів, наприклад, м'яса. Зробити ж це зовсім не складно!
Спосіб 1
Для нього вам буде потрібна звичайна марганцівка, яка володіє сильним знезаражувальним ефектом. Крім того вона прибирає жир і неприємний запах.
Просто готуємо розчин марганцівки і на деякий час замочуємо в ньому дошку.
Спосіб 2
Якщо марганцівки не виявилося під рукою, можна скористатися аспірином. 4-5 таблеток змочуємо водою, розминаємо і за допомогою щітки розподіляємо по поверхні дошки, залишаємо на деякий час, щоб пішла реакція.
Спосіб 3
Це, мабуть, найпростіший спосіб, так як перекис водню і харчова сода є в будинку практично у кожного. Невелику кількість соди висипаємо на дошку і заливаємо її перекисом. Після початку реакції розподіляємо суміш за допомогою щітки по дошці.
Після закінчення відміряного часу у всіх випадках зчищаємо верхній шар разом із засобом за допомогою ножа, а потім добре промиваємо і просушуємо дошку.
Тепер можна не хвилюватися ні про здоров'я сім'ї, ні про збереження дощок!
Залиште відповідь