Навіщо хитрі господині кладуть дерев’яну ложку на каструлю під час приготування їжі

Трюк, який врятує при забудькуватості.

У процесі приготування їжі кожен із нас може відволіктися — і якраз у цей момент на кухні стається невелика катастрофа. Наприклад, під час варіння макаронів або супу, вода може витекти і розлитися по всій плиті, що призведе до зайвого прибирання. Виявляється, впоратися з такою неприємністю допоможе дерев'яна ложка, інформує Ukr.Media.

Можливо, ви бачили такий прийом в Інтернеті, або так робили ваша бабуся чи мама. Цей трюк справді добре працює, але потрібно знати кілька нюансів.

Суть у тому, щоб покласти ложку на обідок каструлі. Будь-яких правил щодо цього предмета немає, головне, щоб він був дерев'яним і довгастим, більшим за діаметр посуду. Саме вона допоможе запобігти виливанню рідини на плиту.

Як це працює? Перша причина в тому, що суха дерев'яна ложка дестабілізує бульбашки, коли вони стикаються з її водовідштовхувальною поверхнею. Це змушує окріп відступати.

По-друге, бульбашки і піна, що утворюються під час кипіння води, наповнені парою (він же вода у вигляді газу або пари). Якщо бульбашка стикається з чимось, чия температура нижча за 100°C (212°F), пара конденсується (перетворюється назад на рідину) і руйнує поверхню бульбашки. Таким чином, дерев'яна ложка, будучи значно холоднішою за 100°C, сприяє руйнуванню бульбашок і відступу піни.

Однак цей трюк може не спрацювати, якщо дерев'яна ложка нагріється. Тобто, вода підніматиметься, незважаючи ні на що.

Чому металева ложка не підійде?
На це є проста відповідь — метали проводять тепло набагато швидше.

Таким чином, якщо ви покладете на каструлю, наприклад, алюмінієвий предмет, він швидко нагріється і не зможе зруйнувати бульбашки та утримати киплячу воду.

Немає під рукою дерев'яної ложки?

Дерев'яна ложка — це, звісно, чудово, але не у всіх вона завжди під рукою. Тому є ще кілька простих способів запобігти виливанню води через край каструлі.

Наприклад, можна подути на поверхню киплячої каструлі, і піна відійде, оскільки температура вашого дихання значно нижча за 100°C.

Крім того, безпосередньо перед приготуванням можна змастити краї каструлі олією або вершковим маслом. Кипляча піна утримуватиметься на тому рівні, де знаходиться жир. Ця хитрість особливо корисна під час варіння картоплі або квасолі.

Источник