Ось чому щоденна важка праця ніколи не призведе до багатства

Парадокс, але так і є.

Засновник і генеральний директор Financial Services Рік Едельман одного разу сказав фразу про те, що якщо все, що ви робите в житті — це старанно працюєте, то можете не мріяти про багатство, інформує Ukr.Media.

Парадокс, але так і є. Чим більше зусиль — тим менше грошей. Розбираємося, чому так відбувається і як це виправити.

Золотошукачі і продавці

В епоху золотої лихоманки люди кинулися на пошуки дорогоцінного металу. І поки золотошукачі наполегливо працювали у вкрай важких умовах, люди з підприємницькою жилкою думали, як їм заробити. І придумали: стали продавати золотошукачам лопати та інші інструменти для роботи. І на такому виді бізнесу багато людей сколотили чималі статки.

Що вийшло за фактом? Золотошукачі падали з ніг, наполегливо працювали, але мали копійчаний заробіток. Підприємці не працювали на знос, а просто заробляли на торгівлі — і розбагатіли. Вони зберегли здоров'я і примножили дохід.

Марна праця

Подібне явище можна спостерігати і в звичайному житті. Чим менше грошей у людей, тим більше вони думають про те, де б їх роздобути. Чим більше вони турбуються про заробіток, тим менше грошей заробляють. Вони виснажують свої ресурси, а в підсумку залишаються з тими ж копійками і нарікають на несправедливу долю.

Водночас багаті примножують доходи, але особливо не перепрацьовують. Вони координують роботу так, щоб інші виконували за них всі справи. Тому вони можуть собі дозволити відпочивати на фешенебельних курортах місяцями, маючи поставлений і налагоджений бізнес.

А все через різницю в мисленні. Бідні бояться ризикувати, вони згодні на будь-яку роботу. Їм здається, що гроші повинні зароблятися тільки наполегливою, старанною, виснажливою працею, що тільки знання і навички можуть принести дохід. А багаті не бояться ризикувати. А ще їм притаманна така особливість, як стратегічна лінь.

Секрет успіху

Багата людина не приступить до роботи, поки не зважить всі "за" та "проти" і не зрозуміє для себе, яку вигоду вона може отримати з тієї чи іншої роботи. Вона мислить в довгостроковій перспективі. На які доходи можна розраховувати при тій чи іншій зайнятості? Чи буде кар'єрний ріст? Що може дати та чи інша робота? Чи є, куди розвиватися? Багата людина гарненько подумає, перш ніж приступити до роботи або прийняти ту чи іншу пропозицію. Вона може виношувати якусь ідею, яка згодом приведе її до матеріального достатку. Ось це і називається стратегічна лінь. Краще посидіти без роботи тиждень, місяць, два, але зате знайти гідний і перспективний варіант, ніж розмінюватися на дрібниці.

Бідна людина так не мислить. Вона хапається за будь-яку роботу без роздумів. Вона вважає, що ніколи сидіти на місці без діла — потрібно заробляти. І тому вона швидко виснажує власні ресурси: і фізичні, і ментальні. Вона перебивається підробітками або працює за копійки, не замислюючись про відсутність перспектив попереду.

Щоб бути багатим, необхідно стати господарем своєї долі — по-перше. А по-друге, полюбити себе. Адже коли людина любить себе, то вона не буде працювати до знемоги, наражаючи на небезпеку своє здоров'я у першу чергу.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий