Основні причини, з яких вам варто лягати спати до 23.00

Якими будуть наслідки раннього сну.

Щоб повноцінно відпочивати, потрібно спати не менше 8 годин на добу. З цим твердженням знайомі всі, інформує Ukr.Media.

З ним ніхто не сперечається, тому що багато хто відзначає, що саме такого часу вистачає, щоб відновити сили. А ось з тим, що лягати потрібно до півночі, більшість не погоджується, не розуміючи, яку роль це відіграє.

Насправді час засипання теж важливий. Ідеально, якщо він буде наступати до 23.00. Пояснити це можна кількома причинами.

Шкіра буде здоровою

Під час сну шкіра відновлюється, в ній починаються процеси регенерації. Особливо активні вони з півночі до 4 години ранку.

Якщо в цей час має бути сон, то свіжість шкірних покривів точно вдасться повернути до пробудження.

Підтримка оптимальної маси тіла

Жировий обмін не буде нормальним, якщо сну не буде вистачати. З півночі і до 3 години ночі мозок контролює глюкозу, яку він бере з жиру.

Вся справа в гормоні росту, який в зазначений проміжок часу виробляється особливо активно. Якщо лягти спати після 23.00 процес розщеплення жиру буде не таким інтенсивним.

Зниження рівня стресу

З 18.00 вироблення кортизолу, який є гормоном стресу, в організмі людини знижується, до 22.00 він стає мінімальним. Саме в цей період настає сонливість, з якою не варто боротися.

До ранку кількість кортизолу підвищується, що дарує бадьорість. Якщо пізно лягати, можна збити роботу гормонів, що і з засипанням проблеми викличе, і з пробудженням. Після сну буде відчуватися не бадьорість, а втома, буде розбитість.

Контроль над почуттям голоду

Якщо лягати спати пізно, то можна порушити вироблення греліну, який є гормоном голоду, синтезується слизовою шлунка і підшлунковою залозою.

Пізній відбій призведе до того, що буде з'являтися нав'язливе відчуття голоду. Воно не дасть заснути, не дозволить виспатися вночі і прокинутися бадьорим з ранку.

Практикувати відбій до 23.00 — ідея хороша. Обов'язково потрібно зайнятися її втіленням в реальність, звикнути до такого режиму. Здоров'ю це піде тільки на користь.

Источник