Таль – це підвісний пристрій, призначений для підйому та переміщення різних важких вантажів. Талі можуть використовуватися як окремо, так і у складі кран-балок, а також мостових, козлових, консольних та інших типів кранів. У залежності від виду приводу вони поділяються на:
- Електричні талі (тельфери). Приводяться до дії за допомогою приводу електродвигуна, вантажопідйомність може сягати десятків тонн. Це найбільш ефективний та поширений різновид талів. Застосовуються електроталі повсюдно – на промислових підприємствах та складах, у ремонтних майстернях та на інших подібних об’єктах, де підйомно-транспортні роботи проводяться більш-менш інтенсивно.
- Ручні талі. Мають ручний (механічний) привід, вантажопідйомність не більше 10 тонн. Використовуються там, де піднімати та переміщати тяжкі вантажі доводиться досить рідко.
- Пневматичні талі. Для приведення їх до руху застосовується стиснене повітря. Застосовуються рідко – як правило, для роботи в пожежонебезпечному та вибухонебезпечному середовищі.
Усі талі є джерелами підвищеної небезпеки. Для безпечної роботи та виключення поломок, що вимагають ремонту цих вантажопідйомних механізмів, необхідно суворо дотримуватися техніки безпеки та правил експлуатації, зокрема:
- використовувати талі тільки за призначенням — для підняття та переміщення вантажів;
- для підйому вантажів застосовувати лише спеціальні троси та ланцюги;
- не залишати вантаж у підвішеному стані;
- регулярно проводити технічне обслуговування.
Для запобігання нещасним випадкам під час експлуатації та поломок, які потребують складного ремонту талів, категорично забороняється:
- перевантажувати їх;
- експлуатувати з пошкодженим тросом, ланцюгом чи гаком;
- переміщувати вантажі над людьми;
- використовувати при несправних гальмах;
- застосовувати для змащення вузлів і деталей неякісні мастильні матеріали.
Основні несправності, у разі яких необхідний терміновий ремонт талів (тельферів):
- пробиття або перегорання обмоток електродвигуна;
- несправність пульта керування;
- руйнування чи знос підшипників, валів, втулок тощо;
- ушкодження барабана;
- несправність механізму гальмування;
- поломка тросоукладача;
- не обертається барабан при працюючому двигуні;
- під час роботи чути нехарактерні шуми чи відбувається сильна вібрація;
- самостійне розмотування троса чи ланцюга;
- інші явні проблеми.
Якщо не маєте відповідного досвіду та знань, то не намагайтеся ремонтувати талі самостійно – довірте цю роботу досвідченим фахівцям! Як варіант, можна звернутися на Київський завод підіймально-транспортного обладнання, де не тільки випускають крани різних типів, але й надають послуги з їх технічного обслуговування та ремонту (включаючи, звичайно, ремонт тельферів і талів різних типів).
Продаж запчастин для талів
Якщо на Вашому підприємстві є спеціалісти, здатні виконати ремонт таля самостійно, можете на КЗПТО недорого купити необхідні запчастини. Зокрема, на заводському складі є в широкому асортименті такі комплектуючі до болгарських тельферів (талів) — https://kzpto.com.ua/uk/zapchastyny-dlya-talej/ різних моделей:
- електродвигуни;
- ротори двигунів;
- електроустаткування;
- муфти пружні у зборі;
- гальма-вентилятори;
- блоки гакової підвіски, гаки;
- ланцюги, канати;
- канатоукладачі;
- барабани;
- пульти керування;
- кабель;
- підшипники, шестерні, вали, втулки, накладки фрикційні та інші запчастини до талів (тельферів).
Отримати більш детальну інформацію щодо ремонту талів та іншої вантажопідйомної техніки, а також дізнатися про наявність запчастин до конкретних моделей тельферів Ви можете на сайті КЗПТО. Посилання — тут.
Залиште відповідь