Ознаки того, що вам загрожує розорення.
Кожна людина сподівається, що з нею ніколи не трапиться фінансова криза, але ніхто не може бути впевнений в цьому на 100%. Єдине, що ми здатні зробити, — це контролювати свої витрати і звертати увагу на сигнали, що вказують на потенційні проблеми з грошима, інформує Ukr.Media.
Є п'ять основних факторів, які можуть сигналізувати особисту фінансову кризу.
У вас немає заощаджень на "чорний день"
Якщо у вас немає заощаджень, якими ви можете скористатися в разі крайньої потреби, вашу фінансову безпеку здатна підірвати одна дорога трата. Ситуація ще більше посилиться, якщо вам з цієї причини доведеться влізти в борги. У цьому випадку на повернення грошей вам можуть знадобитися місяці або навіть роки.
Ви часто берете в борг
Кожен з нас може в певний момент позичити гроші у друзів або родичів. Якщо ви звертаєтеся за допомогою один-два рази, це свідчить про тимчасові труднощі. Однак якщо ви просите про позику регулярно, більш того, не встигаючи повернути попередній борг, це говорить про наявність фінансових проблем. Врешті-решт ваша сім'я або друзі перестануть вас виручати, і вам доведеться звернутися до сторонніх кредиторів, які будуть поводитися більш жорстко.
Ви багато витрачаєте з кредитної картки
На поточний момент багато банків видають кредитні карти на спрощених умовах. Це дозволяє споживачам прямо зараз купувати необхідні товари і розплачуватися за них з плином часу, але в рамках встановленого фінансовою організацією періоду. Основна проблема полягає в тому, що кредитні картки мають високі процентні ставки. Тому якщо ви не зможете вчасно її поповнити, вам доведеться виплачувати необхідну суму вже з урахуванням відсотків. На цей гачок потрапляють багато людей, які не вміють вести свої витрати: їм здається, що вони легко покриють банківський борг, проте в підсумку тільки множать його.
Ви берете кредит для погашення іншого кредиту
Ряд споживачів звертаються в кредитні компанії для того, щоб позичити гроші до зарплати. Такий спосіб набув популярності з поширенням мікрофінансових організацій. Однак його ключовий недолік полягає у великих (від 30% на місяць) процентних ставках, через які клієнти часто не можуть повністю погасити борг. Потрапивши в таку ситуацію, людина змушена брати нову позику для оплати попередньої і таким чином потрапляє в справжню фінансову кабалу. В результаті щомісяця велика частина коштів йде кредиторам, що призводить до серйозної кризи.
Ви не встигаєте вчасно погасити кредит
Оплата кредиту із запізненням в один-два дні не є суттєвою проблемою, хоча банки звертають увагу і на такі невеликі прострочення. Фінансові структури починають серйозно нервувати, коли ви затримуєте внесення коштів на куди довший термін. Якщо ви регулярно потрапляєте в таку ситуацію, це свідчить про наявність проблем. Своєчасне погашення боргу є ознакою вашого фінансового "здоров'я". Банки строго стежать за виконанням цієї процедури, яка впливає на кредитний рейтинг клієнта. Цей показник починає знижуватися в той момент, коли людина порушує правила виплати. Регулярні прострочення можуть привести до того, що банк відмовиться обслуговувати клієнта, а слідом за ним — і інші фінансові організації.
Як вийти з фінансової кризи
Для того, щоб не стати жертвою фінансової кризи, потрібно в першу чергу зайнятися накопиченнями на "чорний день". Завдяки цим заощадженням ви зможете уникнути боргів і збережете свій бюджет, якщо виникнуть непередбачені витрати. Постарайтеся поповнювати "екстрений" фонд протягом як мінімум трьох, а краще — шести місяців. Проаналізуйте, яка сума накопичень буде для вас достатньою і скільки ви готові безболісно щомісяця відкладати. Якщо ви скористалися заощадженнями, обов'язково поповніть фонд при першій можливості. Крім того, регулярно (наприклад, один раз на рік або після кожної непередбаченої покупки) оцінюйте, чи достатньо вам цих накопичень і чи не варто їх збільшити.
Якщо ви вже взяли велику позику, вам знадобиться план виплат, який залежить від того, кому і скільки ви повинні і яку суму ви зможете щомісяця виділяти для погашення кредиту.
Банки можуть піти назустріч клієнтам, що потрапили у важку ситуацію, і запропонувати їм індивідуальний план погашення боргу з урахуванням їх поточного фінансового становища. В екстрених випадках вони можуть погодитися на виплату набагато нижчої суми, щоб повернути хоча б частину своїх коштів. Правда, така угода боляче вдарить по кредитній історії клієнта.
Залиште відповідь