Наскільки корисними і потрібними є заготовки.
Думаєте, в спекотну літню пору дачники займаються лише садово-городніми роботами? Ні, у них є й інші справи, наприклад, приготування різних солінь, маринадів, компотів і варення. Майже в кожній родині знайдеться парочка банок домашньої консервації, інформує Ukr.Media.
Що може бути краще за домашнє варення до чаю в середині січня? Однак у традиції робити домашні заготовки є як прихильники, так і противники. Давайте обговоримо, наскільки корисною і потрібною є консервація овочів і фруктів.
Плюси і мінуси домашніх заготовок
З наближенням осені процес приготування солінь та інших домашніх консервів активно процвітає. Часто можна зустріти на вулиці літніх дам з неймовірно величезними відрами і сумками, які вщерть набиті різними овочами і фруктами. Для багатьох наявність в будинку консервів є ознакою хазяйновитості і ощадливості, а хтось бачить в цьому даремний пережиток минулого, коли людям доводилося дивитися на порожні полиці. Кожна сім'я живе в різних умовах: що раціонально для одних, є марною тратою часу для інших. Слід визнати, що сьогодні домогосподарки вже не з таким завзяттям займаються домашнім консервуванням.
Основні плюси домашніх консервів
- Унікальний смак — їжа, приготована вдома, завжди буде випереджати за смаковими показниками магазинні аналоги. Нехай сьогодні в гіпермаркетах можна знайти величезну різноманітність різних консервів, вони все одно поступаються домашнім заготівлях.
- Відсутність консервантів — консерви, що продаються в магазинах, можуть містити речовини, які, м'яко кажучи, не будуть діяти на благо вашого організму. Домашні консерви кращі тим, що ви завжди знаєте, з чого вони виготовлені.
- Економія грошей — з цим твердженням готові посперечатися багато хто, але давайте візьмемо до уваги сім'ю середнього достатку. Як думаєте, що буде дешевше для такої сім'ї: купити полуницю влітку і зварити варення або придбати свіжі фрукти в зимовий час, коли ціни на них особливо «кусючі»? До того ж є величезна кількість різних рецептів, які допоможуть вам значно заощадити.
- Сила традиції — багато рецептів передаються з покоління в покоління, стаючи справжнім фамільним надбанням. Тут справа вже не в їжі, а в тому, що це ціла спадщина, яка завжди прикрасить ваш святковий стіл.
- Зручно — якщо холодильник порожній, а йти в магазин лінь через негоду, то вас завжди виручать домашні консерви. А якщо до вас несподівано заявилися гості? Чаювання з домашнім варенням скрасить будь-який вечір.
Мінуси домашньої консервації
- Багато часу — для того щоб приготувати овочі або фрукти для консервації, їх попередньо необхідно як слід очистити, промити, нарізати, а потім приготувати тару, що включає мийку, стерилізацію та інше. Все це вимагає багато часу і сил, що у багатьох господинь геть відбиває бажання цим займатися.
- Вибух банки — це може бути наслідком поганого рецепту, неправильного зберігання або помилок, допущених під час консервації. Підсумок один — це даремно витрачені гроші і час.
- Ботулізм — це інфекційне захворювання, яке може спровокувати у людини параліч або навіть призвести до смерті. Причиною виникнення даного захворювання є бактерії, які можуть потрапити в консерви, якщо фрукти або овочі були погано оброблені.
- Марна трата часу, грошей і сил — противники домашньої консервації призводять для аргументації своєї правоти статистику того, скільки в середньому витрачає звичайна домогосподарка на приготування консервів. Тут враховується не тільки вартість самих продуктів, але також витрати на газ і електроенергію.
- Важливим нюансом є і часовий фактор. Багато людей вважають за краще заощадити свій час, витративши його на більш плідні з фінансової точки зору справи.
- Шкідливість консервації — деякі дієтологи стверджують, що консервовані продукти не зберігають і десятої частки початкових корисних речовин.
- Великий вибір — на відміну від середнього асортименту домашнього льоху на полицях в магазині ви можете знайти варення і соління, з чого завгодно. Навіщо їсти одне і те ж, якщо ви можете спробувати консерви з якогось незвичайного продукту?
Залиште відповідь