Поєднання цих продуктів в рази підвищує їх користь для здоров’я

Деякі продукти проявляють свою повну поживну силу тільки в певних поєднаннях.

Фахівці радять вміло комбінувати різні продукти і рекомендують такі поєднання, в яких їх користь для здоров'я стає істотнішою, інформує Ukr.Media.

М'ясо з журавлиною

Вітамін С, що міститься в червоних ягодах, сприяє кращому засвоєнню організмом цінного заліза з м'яса. В цілому, кажуть дієтологи, потрібно завжди доповнювати багаті залізом продукти вітаміном С — наприклад, соком лимона або ягодами, насичені їм.

Каша з чорницею

За даними Університету Тафтса, овес в поєднанні з ягодами, що містять вітамін С, ефективно запобігає процесу окислення "поганого" холестерину, який сприяє розвитку атеросклерозу, згубного для кровоносних судин.

Капуста з кмином

Проста капуста є одним з кращих доповнень до раціону: вона дає організму вітаміни С, А, В, Е, K, а також мінерали — кальцій, магній, залізо. До того ж має кровоочисну і протизапальну дію. Єдина проблема полягає в тому, що овочі з високим вмістом клітковини нелегко засвоюються, можуть викликати роздратування кишечника. Своєю чергою, насіння кмину або фенхелю стимулюють вироблення шлункового соку, що полегшує їх перетравлення.

Яблуко з темним виноградом

У такому поєднанні стає істотніше їх користь для здоров'я серцево-судинної системи. Яблука містять особливо велику кількість рослинної речовини кверцетину, а темний виноград — багато катехіну. Обидва флавоноїди мають протизапальну дію: вони протистоять злипанню тромбоцитів і таким чином, знижують ймовірність серцевих нападів.

Куркума з чорним перцем

Головний інгредієнт куркуми — речовина куркумін. Вона може пригнічувати запалення, завдяки чому сповільнюються процеси старіння, поліпшується захист організму від розвитку раку. Цей ефект можна зробити істотніше, поєднуючи куркуму з чорним перцем: інгредієнт перцю пиперин у багато разів збільшує абсорбцію активного інгредієнта куркуми.

Помідор з авокадо

У такому поєднанні корисні жири в авокадо сприяють кращому засвоєнню протиракової речовини лікопін, що міститься в помідорах.

Источник