Як не треба засипати.
Існує безліч методів боротьби з безсонням як тимчасовим, так і хронічним. Однак не всі вони працюють однаково добре. Одні прийоми для поліпшення сну хороші тільки на словах, але майже не допомагають на практиці, а інші можуть навіть завдати шкоди, посиливши проблеми зі сном. Ось кілька способів швидше заснути, якими не варто користуватися, інформує Ukr.Media.
Алкоголь
Келих вина або стакан віскі дійсно допоможуть вам швидше розслабитися і заснути, але сон буде неякісним і не допоможе організму відновити сили. Після такого нічного відпочинку ви почуватиметеся розбитими і млявими, з'являться неуважність і денна сонливість, погіршаться пам'ять та інші когнітивні здібності. Тому вживання алкоголю для боротьби з безсонням — не найкраща ідея.
Мелатонін
Мелатонін — дуже важливий для нашого організму гормон, який регулює циркадні ритми, і в наш час препарати з ним дуже популярні. Гормон ночі ефективний для прискорення адаптації внутрішнього біологічного годинника до зміни великої кількості часових поясів (таке буває при далеких перельотах). Але лікувати будь-які порушення сну мелатоніном не можна, оскільки деякі він не тільки не вирішить, але ще і посилить. Сомнологи рекомендують приймати ліки з мелатоніном тільки за показаннями.
Ліки проти алергії
Багато ліків проти алергії, що відпускаються без рецепта, викликають сонливість, тому деякі люди використовують їх для боротьби з безсонням. Не треба так. Антигістамінні препарати не роблять ніякого позитивного впливу на якість нічного відпочинку. Це підтверджує дослідження вчених з Бостонського університету. Крім того, таблетки від алергії можуть викликати побічні ефекти: запаморочення, занепокоєння, сухість у роті, прискорене серцебиття, сплутаність свідомості, нудоту і так далі.
Трекери сну
У трекерах сну немає нічого поганого, але часто люди з порушеннями сну покладають на них занадто великі надії. На жаль, поки вони можуть тільки показати вам, наскільки добре чи погано ви відпочивали вночі, який у вас був пульс і рівень кисню в крові. Це, безумовно, дуже корисно, але не допомагає в пошуках головного — причин виникнення ваших проблем зі сном. Якби трекери повідомляли, що ви не виспалися через спеку, шум або пізнє тренування, цю інформацію можна було б використовувати для зміни звичок і поліпшення сну.
Залиште відповідь