Поради для тих, хто хоче піти з постійної роботи і добре заробляти

Спробуйте і ви.

З кожним роком все більше людей вирішуються кинути нецікаву роботу, перестати залежати від відпустки і вихідних та змінити чіткий графік на вільний. Одні зосереджують свої зусилля на відкритті своєї справи, інші — розвивають свої навички і йдуть у фріланс, треті — створюють свої інформаційні продукти і живуть за рахунок їх продажів, інформує Ukr.Media.

Практично будь-який навик або знання можна монетизувати, не маючи при цьому постійної роботи. Ми зібрали кілька порад для тих, хто давно мріє звільнитися, але боїться за своє майбутнє.

Спойлер: буде складно, але якщо ви готові старанно працювати і вкладати багато часу і сил у свій розвиток — у вас все вийде.

Розберися в тому, як влаштована економіка

Якщо ви вирішили перестати залежати від постійної роботи, то спробуйте для початку перевірити свої знання в економіці. Дайте відповідь на кілька питань, знання яких допоможе зберегти свої гроші і реалізувати свій внутрішній потенціал:

  • Які інструменти фінансового ринку можна використовувати для збереження і примноження капіталу?
  • Які податки ви платите державі? Скільки в цілому ви витрачаєте на оплату?
  • Який стартовий капітал необхідний для відкриття своєї справи?
  • Як пов'язані між собою процентні ставки, інфляція і зростання економіки?
  • У чому відмінності кредиту від кредитної картки / розстрочки?
  • Що таке інфляція і як вона впливає на ваші заощадження?

Якщо ви не змогли відповісти на ці питання — вам ще дуже рано думати про звільнення. Для початку постарайтеся стати фінансово грамотним громадянином, а вже потім робіть якісь активні дії. В іншому разі ви не зможете захистити свої гроші і грамотно підійти до організації роботи на себе.

Не бережіть, а інвестуй гроші

Зберігати гроші під подушкою або на вкладі з мінімальним відсотком — нерозумно. В такому випадку інфляція може з'їсти всі заощадження, які ви відкладали роками. Для того, щоб заробляти на своїх накопиченнях, навчиться інвестувати в активи.

Візьміться за вивчення фінансового ринку — дізнайтеся, що таке акції, облігації, нерухомість, золото, цифрові валюти. Визначте, що з цього списку підходить вам найбільше, і почніть відкладати частину грошей з кожної зарплати на інвестування. Паралельно ви можете вивчати нові способи заробітку.

Почніть заробляти, використовуючи свої навички

Згадай про те, що ви вмієте — проаналізуйте свої навички і знання. Може виявитися, що ви можете виробляти власний текстовий або візуальний контент, вести блог з корисною інформацією, навчати людей, організовувати заходи і т.д. Меж людським можливостям немає.

Монетизувати можна будь-яку спеціальність/хобі. Якщо ви фотограф — влаштовуйте цікаві фотопроєкти або продавайте свої знання, якщо ви фітнес-тренер — ведіть блог і розписуйте персональні програми тренувань, якщо ви економіст — відкривайте свою справу або пропонуйте іншим людям консультації. Створюйте тексти, подкасти, ілюстрації, відео. Пропонуйте свої продукти аудиторії, і ви отримаєте джерело доходу, не маючи при цьому постійної роботи.

Вибудовуйте відносини з людьми і заводьте корисні знайомства

Здорово, коли у вас є купа корисних знайомств з людьми різних професій. Це дає вам можливість обмінюватися знаннями і досвідом, допомагати один одному в реалізації бізнес-ідей, або навіть якщо є бажання сформувати власну команду або організувати спільний проєкт.

Для того, щоб придбати ці самі знайомства і зв'язки, вам необхідно бути максимально активними: відвідувати тематичні заходи, бізнес-зустрічі, підтримувати спілкування з постійними клієнтами або старими знайомими, час від часу заходити на форуми і онлайн-трансляції спікерів, стежити за лідерами думок і не боятися брати участь в дискусіях, коли вам є чим поділитися.

Працюйте над собою

У вас не вийде просто звільнитися і почати робити гроші на своїх хобі або знаннях. Тим більше не варто розраховувати на швидкий дохід від інвестицій або відкриття власної справи. До всього потрібно підходити з розумом і розумною обережністю. Для початку вам належить довга і важка робота над собою — ви повинні будете знайти свої сильні сторони і направити всі свої ресурси на їх вдосконалення.

Поки ви не зможете назвати себе професіоналом своєї справи, і поки ви не відчуєте, що вам є чому навчити інших людей, не варто кидати все і йти у вільне плавання. Відточуйте навички і майстерність, заробляйте позитивні відгуки і стежте за репутацією — і незабаром ви зможете змусити свої знання працювати на себе.

Будьте готові до відсутності стабільності

Не варто думати, що пішовши з роботи, ви відразу ж почнете заробляти мільйони. Будь то фріланс, власна справа, створення інформаційних продуктів або інвестування, на початковому етапі ваш дохід буде постійно то рости, то падати. Для того, щоб змусити його рости або хоча б триматися на одному рівні, вам може знадобитися від декількох місяців до декількох років.

Так що будьте готові до крайнощів — часом вам доведеться харчуватися однією локшиною швидкого харчування. І якщо це не зламає вас, не злякає, і не змусить повернутися на колишню роботу і мучитися від почуття сорому, то ви точно досягнете успіху.

Створіть фінансову подушку безпеки

Якщо ви не звикли обмежуватися задоволенням базових потреб і не хочете терпіти тимчасовий дискомфорт, перед звільненням вам необхідно створити фінансову подушку безпеки. Порахуйте, скільки грошей ви зазвичай витрачаєте на місяць на найважливіші потреби: оплата квартири, комунальних платежів та інтернету, покупка їжі, медикаментів, засобів особистої гігієни, проїзд на громадському транспорті або витрати на бензин. Не звільняйтеся, поки на вашій карті не буде отриманої суми.

Ще краще, якщо ви зможете відкласти суму, яка покриє кілька місяців вашого проживання після звільнення. Але необхідний мінімум — це хоча б один, тому що перший місяць ви витратите на підготовку, формування своєї бази клієнтів, пошук замовлень, оформлення соціальних мереж, створення контенту і т.д. До того ж, маючи накопичення, ви зможете якщо є бажання вкластися в рекламу і просування.

Зосередьтеся не на грошах, а на користі

Важко знайти себе і своє покликання, а також вибудувати адекватну систему, коли ви зациклені лише на прибутку. В першу чергу навчиться думати про те, як ви можете задовольнити запити інших людей, в тому числі своїх потенційних клієнтів. Продумайте пропозицію, з'ясуйте їх переваги, зробіть все, щоб стати корисними для них. Тільки в такому випадку ви зможете реалізувати свій потенціал і зрештою почати заробляти.

Не залежте від одного джерела доходу

Величезна помилка — думати, що для комфортного і безпечного життя досить одного джерела доходу. Особливо гостро ця тема постає після звільнення. І ви повинні заздалегідь підготуватися і продумати два або три способи заробляння грошей.

Наприклад, якщо ви — юрист, ви можете вести свій блог в будь-якій соціальній мережі, отримуючи доходи від реклами, пропонувати свої послуги або давати консультації онлайн за фіксовану плату, і частину грошей інвестувати в цінні папери, метали, нерухомість і т.д. У такому разі, якщо один з джерел доходу буде тимчасово недоступний, ви будете відчувати себе захищеними.

Источник