Розділіть час на блоки і не намагайтеся бути кращими.
Напружений робочий день — це коли з'являються завдання, що вимагають граничної концентрації і уваги. Або коли необхідно встигнути виконати великий обсяг роботи. А іноді важкий день на роботі пов'язаний з появою раптових труднощів або форс-мажорних обставин, інформує Ukr.Media.
Ось п'ять порад, як з мінімальним стресом пережити складні й напружені дні в офісі.
Позбавтеся від шуму і багатозадачності
Щоб підвищити свою продуктивність, слід виключити всі фактори що відволікають. В першу чергу йдеться про гаджети. Поставте телефон на безшумний режим, вимкніть повідомлення. Так вам буде простіше сконцентруватися на виконанні роботи.
Колеги заважають гучними розмовами один з одним? Одягніть навушники або візьміть з собою вушні затички. Закрийте вікна, щоб не відволікав шум від машин що проїжджають повз.
Ви також можете попросити колег не відволікати вас від роботи, пославшись на суворі дедлайни. Якщо у вашому колективі адекватні співробітники, то вони все зрозуміють і не будуть вас зайвий раз смикати.
Ще один момент — відмовтеся від роботи в умовах багатозадачності, щоб не піддавати себе додатковому стресу. В іншому разі будете відволікатися то на одне, то на інше і в підсумку толком нічого не встигнете зробити. По черзі вирішуйте справи, починаючи від тих, у яких найвищий ступінь пріоритетності і які вимагають термінового виконання.
Розділіть день на блоки
Добре, якщо ви знаєте, що вам належить напружений і важкий день. Тоді ви можете заздалегідь до нього підготуватися. Хороший порада — це розділити добу на блоки. Кожен блок має в собі розв'язання певної задачі.
Щоб залишатися мотивованим і зберегти продуктивність, поступайте наступним чином. Запишіть список справ за ступенем пріоритетності. Відведіть на виконання кожного завдання конкретний проміжок часу. На роботі намагайтеся вкластися в ці ліміти.
Використовуйте наступну техніку
Якщо після виконання одного завдання ви відразу будете приступати до іншої, то можете швидко виснажити свою енергію і внутрішні ресурси. Організму необхідно давати відпочинок. Для цього використовуйте наступну техніку.
Ви двадцять п'ять хвилин працюєте, а п'ять — відпочиваєте. Це в межах виконання одного завдання. Коли ж ви завершите одну справу, тоді відпочиньте довше, наприклад з пів години, і вже після цього знову повертайтеся до роботи. Таким чином ви не будете почуватися до кінця дня немов вичавлений лимон.
Відкладіть інші справи на потім
Навіть якщо ви чітко спланували свій робочий день, все одно можуть виникати дрібні справи, які не мають нічого спільного з тим, чим ви займаєтеся зараз. Дуже важливо пам'ятати про те, що ці справи за ступенем пріоритетності стоять на останньому місці. Не варто на них відволікатися. Спочатку виконайте запланований обсяг роботи, а вже потім, якщо залишиться час, повернетеся до цих незначних речей. Щоб не забути, можете зафіксувати їх на папері, записавши в щоденник.
Не намагайтеся бути кращими
Перфекціонізм не найкраща якість. Особливо коли справа стосується швидкого вирішення важливих і невідкладних завдань. Якщо ви включите свого внутрішнього перфекціоніста, то будете акцентувати увагу на дрібницях. Потім відчуєте брак часу і залишок роботи доробите упівсили, як вийде.
Це нікуди не годиться. Якщо працювати в такому режимі, то можна або нічого не встигнути, або наробити багато помилок. Пригнічуйте в собі бажання зробити роботу ідеально і стати кращим, якщо ви обмежені в часі. Концентруйтеся на результаті: що вам потрібно вкластися в дедлайн, вчасно здати проєкт, щоб не підвести начальство. Нагадуйте собі про те, що добре, але не ідеально — це все одно добре.
Залиште відповідь