Про які проблеми говорить ваша неприязнь до різних запахів

Розповідаємо про те, як аромати впливають на нашу свідомість.

Нюх є одним із найсильніших зовнішніх відчуттів, за допомогою якого людина пізнає світ. Попри те, що чутливість до запахів не можна виділяти на фоні інших органів чуття (очей, вух, язика, шкіри та вестибулярного апарату), факт залишається фактом: саме запахи задають нам настрій і дають зрозуміти, що прийнятно для організму і навпаки. І якщо з приємними ароматами все гранично ясно — вони говорять про вподобання — то з неприємними запахами ситуація дещо інша: вони можуть розкрити подробиці характеру тієї чи іншої людини. Що означає наше прийняття або абсолютна неприязнь тих чи інших запахів?

Що таке ароматерапія

Ароматерапія — це дуже давнє мистецтво, здатність впливати на фізичний і психоемоційний стан людини за допомогою запахів через дихальні шляхи або шкіру. З давніх часів люди помітили, що використання рослин та їх частин у різних видах — прийом всередину, обкурювання під час духовних практик, отримання ефірної олії та використання її в різних ситуаціях (навіть прийняття ванни з пелюстками троянд, як робила Клеопатра) — так чи інакше впливало на стан людини, причому відбувалося це дуже швидко, інформує Ukr.Media.

У наші дні давні знання трансформувалися в сучасну науку — ароматерапію, яка як ніколи затребувана через свою екологічність і швидкість результату. Це підтверджує Нобелівська премія Річарда Акселя та Лінди Бак, які отримали її за розкриття механізмів розпізнавання та запам'ятовування запахів. Виявилося, що їх сприйняттям і аналізом займається не ніс, а мозок в цілому.

Існує кілька стадій розпізнавання запахів, які ми проходимо регулярно:

— Фізичне сприйняття — аромат діє на рецептор і посилає сигнал у мозок.

— Емоційне сприйняття — аромат викликає емоційну реакцію (подобається, не подобається, викликає відторгнення).

— Стимул до дії — аромат викликає бажання піти і щось зробити.

— Зміна в поведінці — вплив ароматів викликає зміну в дії.

Як це виглядає на практиці? Наприклад, багато хто помічав, що в будь-якому продуктовому магазині відчувається дуже сильний аромат свіжоспеченого хліба, який ніби говорить нам: "Тут роблять хліб за домашнім рецептом, це смачний і корисний натуральний продукт, значить, і всі продукти в цьому магазині свіжі та натуральні". Підвищується довіра до торговельної мережі, відповідно, збільшуються продажі, на що і розраховують магазини.

Як працює аромадіагностика

Наша неприязнь до певного запаху ефірних олій допомагає діагностувати прогалину в тій сфері, яку потрібно зрозуміти і, трохи пізніше, зайнятися її зціленням. Нижче перераховані деякі області, проблеми в яких приховані найчастіше.

  • Уподобання і розмір їжі
  • Сексуальна поведінка
  • Соціальна поведінка та взаємодія
  • Самооцінка
  • Емоції
  • Залежності
  • Мотивація
  • Пам'ять

Ми розберемо п'ять основних запахів, неприязнь до яких сигналізує про ваш внутрішній дисбаланс, на який пора звернути увагу.

Кардамон

Якщо вам ні під яким виглядом, ніколи і ні за що не подобалася кава (або будь-який інший напій) з кардамоном, це говорить про те, що ви не в змозі стримувати свій гнів. Ви часто засмучуєтесь і не можете стримувати себе. Можливо, навіть чіпляєтесь через дрібниці, особливо якщо у вас керівна посада, наприклад, до тих, хто нижче вас за статусом.

Жасмин

Відсутність бажання чути жасмин і неприязнь до цього запаху говорить про те, що у вас є звичка придушувати своє сексуальне бажання, є сексуальні травми або приховані бажання, які поки не отримали прояву. Або навпаки, загальна ненаситність, відсутність почуття задоволення. Існує ймовірність, що в такому випадку ці обмеження йдуть з дитинства, коли було недоречно проявлятися або не було знання, як це краще зробити.

Лаванда

Лаванда, як лакмусовий папірець, показує нашу готовність до спілкування — якщо вас ніколи не тягнуло в Прованс, а запах лаванди викликає неприємні асоціації — що ж, у вас є проблеми у спілкуванні з іншими людьми. Швидше за все, страх спілкування буде з'являтися через боязнь відторгнення і загальної скутості. Також є страх показувати свої почуття і загальна невпевненість у собі.

Імбир

Якщо ви ніколи не торкаєтеся в японських ресторанах до імбиру, це привід поспостерігати більш пильно за своєю дитячістю. Неприязнь запаху імбиру сигналізує про загальне небажання брати на себе відповідальність і менталітет жертви. Причому зовсім неважливо, скільки вам років — бажання отримувати вказівки від інших і не розпоряджатися своїм життям превалює. Ви не вмієте жити в теперішньому моменті, а сила теперішнього вам неясна — набагато звичніше жити або минулим, або мріями про майбутнє, яке ніколи не настане.

Апельсин

Якщо ви ніколи не любили апельсини або цитрусові в цілому (можливо, вони навіть викликають у вас харчову алергію) — швидше за все, у вас проблеми з прийняттям достатку — особливо з тим, щоб дозволяти щось конкретно собі. Як ніби той сценарій скупості в усьому, в тому числі й емоціях, який ви колись обрали, вже не актуальний, а який новий — ви поки не знаєте. Може навіть відчуватися лінь або прокрастинація, але це все ознаки відсутності енергії, яку легко поповнити за допомогою аромадіагностики.

Використовуючи аромаолії в щоденному житті, можна не тільки опрацювати ті чи інші "діри" у своїй енергетичній рівновазі, але й посилити свою життєву силу і зв'язок з навколишнім світом. Адже здорова, сильна, творча і оптимістично налаштована людина здається більш удачливою, ніж людина невпевнена, песимістична і занадто залежна від зовнішніх обставин. Відповідно, до таких людей і будь-які ресурси будуть приходити набагато легше — і гроші, і зв'язки, і можливості.

Источник