Різко чи повільно: як треба знімати пластир з рани

Відповідь вчених вас здивує!

Усі ми чули вислів "зірвати лейкопластир" — рішуче розправитися з якимось питанням або повідомити погані новини без зайвих сентиментів. Логіка в тому, що короткий спалах болю переживається простіше, ніж затягування неприємного процесу. Але чи справді пов'язку, що закриває рану, краще знімати різко? Із цим розібралися дослідники, інформує Ukr.Media.

У дослідженні, опублікованому "Австралійським медичним журналом" взяли участь 65 студентів Університету Джеймса Кука в Квінсленді. Вони зібралися, щоб раз і назавжди з'ясувати, який підхід менш болючий: повільне чи швидке зняття пов'язок. Учасники використовували один із двох методів, а потім оцінювали свій дискомфорт за 11-бальною шкалою болю.

Ті, хто зірвав пов'язку, повідомили про середню оцінку болю 0,92. Ті, хто повільно очищав шкіру, набирали близько двох балів.

Тож висновок однозначний і приказка не бреше: лейкопластир краще зривати різко.

Дослідники спробували пов'язки на трьох різних ділянках: руці, дельтоподібному м'язі (плечі) і щиколотці, а також оцінювали місце розміщення пластиру на наявність волосся на тілі. Хоча частина тіла не мала значення, люди з меншою кількістю волосся на тілі, як правило, відчували менше неприємних відчуттів (не секрет).

Источник