Розсіл для консервування огірків: який краще, гарячий чи холодний

Найважливіші моменти у консервуванні огірків.

Прислів'я говорить: готуй сани влітку. Те ж саме стосується і соління огірочків — це головна літня турбота господинь. Рецепти тут у кожного свої, але є кілька важливих моментів, які варто врахувати, щоб усе зробити правильно, інформує Ukr.Media.

Солоні чи мариновані

Для початку визначимося, які будемо робити огірки: солоні чи мариновані. Другі — з додаванням оцту, у них специфічний, злегка кислуватий смак. Можна сперечатися про те, які огірки смачніші, але корисніші — солоні.

У процесі соління огірки піддаються ферментації — молочнокислому бродінню, що супроводжується появою корисних молочнокислих бактерій. Тепер це вже не просто огірок, а практично суперфуд, багатий на пробіотики, які так корисні для мікрофлори кишківника. Основна відмінність маринованих огірків — додавання оцту, за якого процесу ферментації не відбувається. В солоних, і в маринованих огірках доволі багато солі (в останньому виді — її менше, але часто додають цукор), що не є корисним.

Є два способи засолювання — холодний і гарячий. Тобто ми заливаємо огірки холодним або гарячим розсолом. Якщо маринуєте, то тут зазвичай без варіантів — маринад робиться гарячим. Холодний розсіл довше просолює огірки, потрібно трохи більше солі. У холодному розсолі краще зберігаються корисні речовини, які є в огірках і прянощах. Високі температури руйнують вітамін С. З іншого боку, гарячий маринад безпечніший, якщо ви використовуєте сиру колодязну воду. Але колодязну воду або воду зі свердловини можна брати тільки в тому разі, якщо ви робили спеціальні аналізи й точно впевнені в безпеці та відсутності шкідливої органіки.

Вода

Якість води сильно впливає на смак будь-якої заготовки. У жодному разі не можна солити огірки у воді з-під крана, у крайньому разі — беріть кип'ячену. Вода має бути смачною. Оптимально — купити бутильовану воду, яка вам подобається.

Сіль

Тільки велика. Саме на цю сіль розраховані всі рецепти. Дрібна сіль робить огірки м'якими, йодована — ще й надає неприємного смаку. На один літр води рекомендується 1-2 столові ложки солі, без гірки.

Источник