Помилки батьків, через які їхні діти житимуть від зарплати до зарплати.
Якщо ви не хочете, щоб ваші діти мали труднощі з грошима в дорослому житті, у жодному разі не допускайте помилок, про які йтиметься в цій статті. Психологи розповіли про них максимально докладно, описавши причини та наслідки, інформує Ukr.Media.
Спроби змусити дитину визначитися з професією
Світ змінюється кожного дня. Ми постійно спостерігаємо, як з'являються нові галузі, захоплення, гаджети, науки і так далі. Просити дитину визначитися зі справою всього життя — це дуже груба помилка батьків. Не треба квапити дитину. Важливо давати їй можливість спробувати різні захоплення. Краще знайти пізно улюблене заняття, ніж визначитися з ним рано під тиском батьків, вибравши свідомо неправильний шлях розвитку в житті.
Примушувати збирати гроші
Хороші батьки кажуть дитині, що вона може свої гроші витрачати так, як хоче. Батьки. Які прирікають свого сина чи свою доньку на проблеми з фінансами, вимагають накопичувати гроші та не витрачати їх на будь-яку нісенітницю. Дитина повинна сама до цього прийти.
Бажання заступитися за свою дитину
Ваше чадо з певного віку має саме вміти за себе постояти, якщо ситуація не зовсім радикальна і небезпечна. Якщо, наприклад, дитина не може поділити з кимось свої іграшки, то не потрібно вирішувати все за неї. Вона має сама навчитися дипломатії та вмінню домовлятися. Якщо ви все робитимете заради того, щоб захистити сина чи дочку, вони не будуть самостійними. На фінансових успіхах у майбутньому це позначиться негативно.
Навіювання правила «дорослий завжди правий»
Ні, дорослий не може бути завжди правий. Якщо батьки дозволяють дитині спокійно та з повагою відстоювати свою позицію у суперечці з дорослими, це вкрай позитивно впливає на її майбутнє загалом та на фінансові успіхи зокрема. В іншому разі дитина буде невпевненою в собі.
Заборона на використання гаджетів та соціальних мереж
Сучасний світ наповнений технологіями. Більшість дітей мають до них доступ. Якщо ви маєте можливість дати дитині можливість користуватися благами цивілізації, то зробіть це. Ті, хто забороняє грати в ігри та спілкуватися в соціальних мережах, користуватися комп'ютером, дуже дистанціюють своє чадо від однолітків. Нічого хорошого у цьому немає.
Заборона на заведення домашньої тварини
Домашня тварина підвищує відповідальність дитини, але може й позбавити її почуття відповідальності. Важливо заздалегідь сказати дитині, що вона повинна доглядати за своїм вихованцем, вигулювати його і стежити за тим, щоб у нього все було гаразд. Так малюк навчиться розуміти наслідки своїх рішень. Він з більшою ймовірністю стане виконавчою, працьовитою і справедливою людиною, якщо розумітиме, що щастя його вихованця залежить від нього, а не від його батьків.
Залиште відповідь