Що робити, коли вас просунули по службі без підвищення зарплати

Не випускайте ситуацію з-під контролю.

Соціальні дослідження показують, що майже третина менеджерів середньої ланки переживали переведення на більш високу посаду без збільшення зарплати. Фахівці кажуть, що таке може трапитися в рамках вашої кар'єри, проте треба стежити за тим, щоб ситуація не затягувалася. Ось що рекомендується робити на службі, якщо така ситуація сталася, інформує Ukr.Media.

Планування

Це сталося, вас підвищили. Але якщо у вашої компанії вузькі фінансові можливості, навряд чи разом з підвищенням збільшився розмір вашої зарплати. Після підвищення вам треба відразу безпосередньо звернутися до керівника з розмовою про очікувану зарплату і бонуси. Почніть розмову про те, що ви дуже раді новому витку розвитку і через пів року будете готові обговорити фінансову сторону за підсумком роботи. Розмовляти з босом краще особисто, не використовуючи ділове листування. Під час роботи робіть все, що в ваших силах, тому що ситуації можуть скластися різні. Якщо бос не йде назустріч і ігнорує ваші запити про підвищення зарплати, це привід задуматися про зміну робочого місця.

Обговоріть додаткові переваги

На додаток до обговорення зарплати ви можете обговорити і інші переваги, які можуть бути у вашій новій посаді. Подумайте про свої навички, які ви можете відточити або отримати нові, про які давно мріяли. Якщо у компанії немає коштів виплачувати вам зарплату, можливо, знайдуться шляхи, які допоможуть вам знайти нові знання. А це додаткові опції до вашого резюме. Але навіть якщо такі можливості є, ситуація не повинна тривати довше пів року, тому що на таких умовах ви можете стати фахівцем широкого профілю і зовсім втратити компетенцію. Не розпорошуйтеся і зберігайте контроль над ситуацією.

Намагайтеся заздалегідь продумати стратегію і відмітайте пропозиції, які не додадуть вам корисних навичок, тому що керівництво, бажаючи заощадити корпоративні гроші, може відправити вас на курси підвищення кваліфікації по конкретному профілю.

Почніть шукати інші можливості

Якщо результат переговорів про зарплату йде в неприємному для вас напрямку, значить, прийшов час задуматися про зміну місця роботи. Ви повинні зайнятися новим пошуком самостійно. Оновлюйте резюме, переглядайте список вакансій, які відповідають вашим новим навичкам. Відразу вказуйте бажану зарплату, бонуси, вкажіть кількість людей, які можуть бути у вас в підпорядкуванні. Але не забувайте про свій поточний стан і робочий процес, тому що на даному етапі саме таким шляхом розвивається ваша кар'єра.

Але будьте обережні з пропозиціями від прямих конкурентів, які напевно захочуть отримати такого фахівця. Важливо зберігати робочу етику, тому що ситуація в будь-який момент може обернутися проти вас і зруйнувати вашу ділову репутацію. Якщо ви знайшли посаду за бажанням у конкурентів, попросіть на час перевести вас в найдальший офіс, може бути, навіть в інше місто. Перші пів року маячити перед очима колишнього керівництва не варто.