Ми про них навіть не здогадуємося.
Кожен із нас хоче мати здорові та красиві зуби, а ще якомога рідше відвідувати стоматолога. Усі ми з дитинства знаємо, що гігієна порожнини рота — запорука здоров'я і гарної посмішки. Щоправда, щодня чинимо дії, які можуть призвести до руйнування емалі та навіть серйозних стоматологічних захворювань, інформує Ukr.Media.
Гризти різні предмети
Люди нерідко гризуть нігті, а також різні предмети. Найчастіше ручки й олівці. Але ж на них скупчуються шкідливі бактерії та зі слиною потрапляють у ротову порожнину. Це може призвести до зубного нальоту, карієсу та низки інших захворювань. А іноді навіть стати причиною отруєнь і проблем зі шлунком.
Клацати насіння
Часто лущити насіння — теж шкідлива звичка, яка призводить до руйнування емалі. Якщо очищати його від шкірочок зубами, то вони можуть сточитися. Виправити це можна буде тільки реставрацією зубів. З цієї ж причини краще не їсти горіхи в шкаралупі.
Палити
Паління — найочевидніша шкідлива звичка, що впливає на стан усього організму, і особливо на зуби. Нікотин має властивість накопичуватися на зубах, і з часом вони набувають жовтого кольору. Також речовини, що містяться в сигаретах, сильно впливають на емаль, сприяючи виникненню карієсу і руйнуючи їх.
Пити солодкі напої
Напої, що містять цукор і лимонну кислоту, стають причиною виникнення карієсу і зубного нальоту. Якщо ви не можете відмовитися від газованої води, то слід раз на пів року відвідувати стоматолога, щоб вчасно усувати карієс на початковій стадії.
Їсти морозиво і лід
Відмовитися від морозива, особливо влітку, дійсно складно. Але варто пам'ятати, що холод негативно впливає на зуби. Ще гірше, коли ви їсте морозиво, а потім запиваєте його гарячою кавою. Перепади температур руйнують зуби.
Відкривати зубами кришки
Багато людей звикли використовувати свої зуби, як інструмент для відкриття або відкручування чогось. Подібні дії сточують емаль, а нерідко взагалі ламають зуби. Користуйтеся спеціальними інструментами, щоб не залишитися без зубів.
Неправильний вибір зубної щітки
Не варто купувати занадто жорстку зубну щітку. Вона може стерти емаль і пошкодити ясна. М'яка щетина теж не дуже добре, адже вона погано справляється зі своїм завданням. Тому найкраще обирати щітку середньої жорсткості.
Часте використання жуйки
Щоб освіжити порожнину рота, необов'язково використовувати жувальну гумку. Вона може пошкодити пломби, залишитися між зубами і приклеювати залишки їжі. Також у жуйці міститься цукор, що погано впливає на зуби. Найкращим варіантом буде просто прополоскати рот водою або спеціальним ополіскувачем для зубів.
Носіння пірсингу на язиці
Пірсинг у роті загрожує скупченням шкідливих речовин і руйнуванням зубів. Рекомендується чистити прикрасу після кожного приймання їжі. Крім цього, металевий предмет швидко остуджується і нагрівається в роті, а перепади температур шкодять емалі.
Зловживання кавою і червоним вином
У цих напоях містяться барвники, які надають зубам жовтого і коричневого відтінку. А крім того, кофеїн і алкоголь викликають пом'якшення зубів, провокують карієс і сухість у роті.
Залиште відповідь