Інструменти штучного інтелекту сьогодні все частіше зʼявляються у загальному доступі та спрямовані на абсолютно різні задачі, серед яких однією з найпріоритетніших є безпека користувачів в інтернеті. Зокрема мова йдеть також про запобігання випадків, коли безпеці можуть загрожувати і власне нейромережі.
Додатковий захист
Інтеграція інструментів штучного інтелекту у роботу різноманітних сервісів покликана в тому числі підвищити рівень безпеки їх користувачів. Наочно це демонструє сучасна індустрія азартних розваг, де ШІ бере участь у процесах організації чесної гри та виявляє шахрайські схеми, аналізуючи поведінку гравців. Обираючи для гри безкоштовні слоти ігри казино, вплив сучасних технологій може бути практично не відчутний, проте повноцінні азартні ігри очевидно виходять на новий рівень.
Проблема захисту персональних даних та безпеки в інтернеті постійно залишається актуально — будь-яке оновлення операційних систем Android чи iOS так, чи інакше, покращує захист користувачів, реагуючи на нові виклики.
Наприклад, Google нещодавно став автором ініціативи з запуску низки безкоштовних інструментів штучного інтелекту, які будуть спрямовані саме захист власних продуктів. Інструменти зможуть вчасно ідентифікувати загрози та матимуть відкритий код для подальшого вдосконалення.
Майбутнє кібербезпеки
Очевидно, що левова частка технологій майбутнього так чи інакше буде спиратися на штучний інтелект, а експерти у сфері кібербезпеки акцентують на тому, що саме ШІ стане ключовим інструментом галузі.
Щобільше — ШІ вже активно використовується у різноманітних способах верифікації в інтернеті:
- Розпізнавання обличчя;
- Відбитки пальців;
- Голосовий вхід тощо.
Прикладом більш поглибленого захисту можна вважати аналіз поведінки користувача. Штучний інтелект може запамʼятовувати певні поведінкові патерни та сигналізувати про небезпеку, якщо вони не збігаються — спосіб взаємодії з девайсом або навіть манера набору тексту.