Не усі продукти придатні для заморожування.
Після свят і вечірок багато людей ставлять собі питання: що робити з залишками їжі? Відправити частину страв у морозилку — непогане, на перший погляд, вирішення проблеми. Однак важливо знати, що не усі продукти здатні перенести "мінус" у холодильнику. Одні, зазвичай, втрачають смакові якості, а інші за умови вживання після розморожування й зовсім можуть не найкращим чином вплинути на роботу шлунково-кишкового тракту (і навіть спровокувати розлад шлунку). Перераховуємо 9 продуктів, які не слід заморожувати, щоб не зіпсувати їх смак і текстуру, інформує Ukr.Media.
Раніше заморожені червоне м'ясо, курятина і морепродукти
Червоне м'ясо, куряче м'ясо і морепродукти слід заморожувати лише одноразово. Повторне заморожування може підвищити ризик появи хвороботворних бактерій. Винятком стане лише той випадок, якщо м'ясо було розморожене у холодильнику за температури, яка не є вищою ща +5° C. Тоді повторне заморожування є безпечним.
Страви з відварених макаронів і пасти
Залишилося кілька порцій спаґеті після вечірки? На жаль, заморожування — не найкращий варіант для зберігання подібних страв, оскільки після цього ви отримаєте несмачну водянисту локшину. Варіант: відправити у морозилку відварену пасту, але перед вживанням у їжу не чекати, поки вона відтане, а одразу покласти її у киплячу підсолену воду на кілька секунд.
Авокадо
Існує дві теорії з приводу заморожування авокадо. На думку прихильників першої, як і більшість фруктів, авокадо зберігається за від'ємної температури — лише видаліть кісточку, наріжте його шматочками або зробіть з нього пюре, додавши трохи соку лимона. Однак, згідно з другою теорією, заморожувати авокадо не слід, оскільки у цьому випадку плід втрачає свою характерну кремову структуру і ніжний смак, за який його полюбляють мільйони людей.
Молоко
Заморожування надлишків молока здається цілком раціональним варіантом. Однак варто враховувати, що після такого випробування молоко може отримати неоднорідну консистенцію, ставши не найкращим продуктом у якості напою і додавання у пластівці. Втім, на цьому все: розморожене молоко можна без проблем використовувати для приготування інших страв.
М'які сири
Такі тверді сири як чеддер, пармезан, гауда і швейцарський відмінно почуваються у морозильній камері, чого не можна сказати про м'які сири (брі, камамбер, козячий або рікотта). Як уточнюють профі кулінарії, після розморожування текстура м'якого сиру безповоротно змінюється, що відбивається й на смакових якостях продукту.
Смажені страви
Заморожування смаженої їжі з хрусткою скоринкою — одне з найбільш безглуздих занять, впевнені професіонали. Після розморожування про скоринку навіть мріяти не варто, однак якщо після вечірки у вас залишилося забагато смаженої курки або риби, то є сенс або відправити ці страви у холодильник, або у морозилку, попередньо знявши топінг або скоринку. Чипси домашнього приготування теж не переживуть заморожування, а ось чипсам з супермаркету вона не страшна.
Огірки
Не усі овочі підходять для заморожування, особливо якщо йдеться про продукти з високим вмістом води (наприклад, якщо це огірки). Також не слід відправляти у морозилку кабачки, капусту, селеру і салат. Втім, є й цілком морозостійкі овочі: помідори, гарбуз і навіть кукурудза.
Кава
Не варто зберігати у морозилці розпаковану пачку з какао-бобами або меленою кавою. Річ у тім, що щоденне витягування цих продуктів з морозилки і подальше повернення їх назад може зруйнувати їх структуру. Крім того, кава може увібрати неприємні запахи морозильної камери. Допускається, однак, зберігати за від'ємної температури нерозпаковані пачки з бобами або меленою кавою, але не більше за один місяць.
Спеції
Морозилка — найменш доречне місце для зберігання приправ. У деяких з них після заморожування (перець, часник, гвоздика) нерідко змінюється смак, причому не у кращий бік. Спеції слід зберігати у прохолодній і сухій шафі.
Залиште відповідь