В яких випадках заморожені фрукти та овочі корисніші за звичайні

Чи залишаються у заморожених плодах корисні речовини?

Заморожування — найпопулярніший спосіб зберігання швидкопсувних продуктів, зокрема овочів і фруктів. Чи зберігаються в них вітаміни та мікроелементи після розморожування? Про це розповіли лікарі-гастроентерологи, інформує Ukr.Media.

Головна користь заморожених овочів і фруктів у тому, що в рослинних продуктах під час заморожування вітаміни та мінерали зберігаються практично повністю. Це дає змогу поповнювати їхні запаси в той час, коли в плодах, що зберігаються в овочесховищах, вітамінів і мінералів уже практично не залишається (наприкінці зими та навесні).

У рідкісних випадках корисних речовин у заморожених овочах і фруктах стає навіть більше — наприклад, у замороженій моркві каротиноїдів навіть більше, ніж у свіжій (за рахунок втрати вологи).

Тому заморожування — оптимальний спосіб зберігання. Заморожені овочі та фрукти корисніші за консервовані за допомогою додавання солі, цукру, оцту, копчення, відварені або бланшовані, піддані термічній обробці.

Щоправда, деякі овочі під час заморожування повністю або частково втрачають свій смак (зелень, картопля, томати й огірки). Також потрібно пам'ятати, що навіть заморожені овочі та фрукти не можна зберігати вічно — заморозка лише гальмує деякі процеси в продуктах, а не повністю припиняє їх. Для більшості заморожених овочів і фруктів термін зберігання не повинен перевищувати 12 місяців. У разі збільшення терміну зберігання відбувається втрата вітамінів, погіршується смак плодів та їхній зовнішній вигляд.

Источник