Всі дослідження легко перевірити на собі: просто відмовтеся від алкоголю на один місяць!
Відмова від вживання алкоголю викликає фізичні і психічні зміни у людини. Відмовившись повністю від «зеленого змія» хоча б на місяць, в цьому легко переконатися самому. Алкоголь провокує апетит двома способами: знижує здатність мозку контролювати почуття голоду і дратуючи кишечник. Випивши хоча б півсклянки пива або вина, ви з'їсте на 20% більше, ніж хотіли б! Не вживаючи вино, пиво та більш міцні напої, людина починає їсти менше і знижує споживання калорій, інформує Ukr.Media.
Випивка ніби сприяє засинанню: ми дійсно легше «відключаємося» після келиха-другого. На жаль, це не здоровий сон. Алкоголь збиває ритми головного мозку (альфа і бета), що робить сон неспокійним і нервовим. Так що дійсно добре виспатися за допомогою вина, пива чи горілки не вийде. Менше п'ємо — менше їмо. Без алкоголю набагато легше позбавитися від зайвої ваги, адже організм позбавляється етанолу — прекрасного джерела енергії. Отримати з нього «підзарядку» набагато простіше, ніж з жиру, тому наше тіло охоче включається в процес розщеплення алкогольних напоїв, а жирові тканини не чіпає.
Алкоголь — сечогінний засіб (діуретик), що сприяє виведенню рідини з організму. Але, на відміну від чаю і кави, які також є діуретиками, алкоголь знижує вироблення організмом антидіуретичного гормону (вазопресин, або АДГ), необхідного, щоб реабсорбувати воду. Збій вироблення вазопресину може спричинити за собою розвиток нецукрового діабету, але що ще важливо: при нестачі АДГ організм буквально починає сохнути, що насамперед проявляється на шкірі. Тому алкогольні напої здатні провокувати старіння шкіри, а також такі шкірні захворювання, як екзема або лупа.
Журнал New Scientist провів дослідження, як впливає відмова від алкоголю на працездатність і вміст холестерину. З'ясувалося, що людина, яка не п'є 30 днів, підвищує свою працездатність на 17-18%. За той же термін рівень холестерину у випробовуваних знизився в середньому на 5%, оскільки, втративши етанол, організм почав переробляти жири-триглецериди.
Алкоголь є депресантом, тобто настрій від нього псується, а не поліпшується. Алкогольне веселощі — річ мінлива і легко переходить в злість і/або тугу. Так само негативно спиртовмісні напої впливають і на сексуальний потяг, причому як у чоловіків, так і у жінок. Так що якщо в цій сфері з'явилися проблеми, спробуйте відмовитися на місяць або хоча б на тиждень від будь-яких напоїв, де міститься спирт.
Регулярне вживання алкоголю може призвести до інсульту та нейропатії. По-перше, алкоголь підвищує тиск і збиває серцевий ритм. По-друге, він просто отруює нерви (точніше кров, яка живить).
Що стосується серця, то випивка «допомагає» накопиченню жирових бляшок в артеріях, провокуючи людину на споживання жирної їжі. Коли ми п'ємо алкоголь, то наш гіпоталамус, який регулює різні ендокринні процеси в організмі, отримує сигнал, що нам хочеться жирненького.
Залиште відповідь