Українські банки зобов’яжуть повертати гроші клієнтам, якщо їх зняли шахраї

Нацбанк планує встановити додаткові вимоги у випадках оскарження клієнтом переказів коштів.

Національний банк України ввів нові валютні правила і планує встановити додаткові вимоги щодо випадків оскарження клієнтом переказів коштів, які їм не здійснювалися. Про це повідомляє прес-служба НБУ, інформує Ukr.Media.

Зокрема, банк після отримання повідомлення від користувача повинен відновити залишок коштів на рахунку клієнта до початкового стану. Термін для відновлення даних — не пізніше наступного робочого дня. Втім, це стосується лише випадків, коли банк не має підстави вважати неправомірною дії користувача.

"Користувач несе всі збитки, пов'язані з переказами, якщо банком доведено, що дії або бездіяльність користувача призвели до втрати, незаконного використання піну або іншої інформації, що дає змогу ініціювати платіжні операції", — йдеться в повідомленні.

"Банк має право не повертати кошти в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів (близько 350 гривень), якщо переказ був здійснений втраченої/викраденої або неправомірно використаною карткою або якщо користувач повідомив про її втрату/крадіжку тільки після проведення такого переказу", — повідомляє прес-служба.

Источник