Їжа, якою найлегше отруїтися в спеку.
Всі ми добре знаємо, що літо — це пора, коли можна їсти овочі та фрукти у необмеженій кількості. Але, якщо неправильно зберігати продукти харчування, можна зіткнутися з неприємними, а іноді і небезпечними наслідками для організму, інформує Ukr.Media.
Щоб літні місяці пройшли без проблем, ми зібрали список продуктів, з якими потрібно бути максимально обережними.
Фрукти та овочі
У цю категорію входять усі фрукти та овочі без винятку. Небезпека полягає в тому, що вони перегріваються на сонці та починають гнити. Особливу увагу приділяйте кавунам та диням. Такі продукти можуть спричинити сильне харчове отруєння.
Симптоми: біль у шлунку, особливо після їжі, розлад чи нудота. Якщо ви помітили висипання на тілі — звертайтеся до лікаря, це явна ознака отруєння нітратним кавуном або динею.
Як уникнути: ретельно переглядати кожен овоч чи фрукт, який ви плануєте купувати. Не важливо, ви робите покупки на ринку або в супермаркеті, це правило діє скрізь. Також добре промивайте продукти перед вживанням.
Яйця та яєчний крем
Ці продукти можуть стати вкрай небезпечними для вашого здоров'я влітку. При дії високої температури на шкаралупу яйця, там з'являються бактерії сальмонели. А ми всі чули про це кишкове захворювання!
Симптоми: ознаки з'являються через 7-8 годин після вживання яєць. Є нудота і висока температура.
Як уникнути: купувати лише свіжі яйця, вони не повинні лежати понад 5 днів. Мити яйця категорично заборонено — треба розбивати їх сухими.
Риба та суші
Влітку риба та суші потрапляють до категорії заборонених продуктів через бактерії, які викликають ботулізм.
Симптоми: розлад шлунку, нудота та висока температура.
Як уникнути: купувати рибу лише у спеціалізованих магазинах чи супермаркетах. Добре проварюйте, просмажуйте та тушкуйте рибу, щоб усі бактерії були знищені за допомогою термальної обробки. А ось від суші краще відмовитись на літній період.
Гриби
Найскладніше це правильно вибрати гриби. Їх дуже небезпечно купувати «з рук», не маючи підтвердження, що вони не отруйні.
Симптоми: проявляються вже за 20 хвилин після вживання. Гострий біль у животі, запаморочення, холодний піт та рідкісний пульс.
Як уникнути: краще не купувати гриби у бабусь або у придорожніх лотках. Якщо ви самі збирали гриби, то краще сім разів переконатися, що вони їстівні. А ще краще вибирати альтернативу із супермаркету у вигляді шампіньйонів.
М'ясо
Влітку всі готують шашлик, але треба бути гранично обережними із м'ясом у цю пору. Отруїтися зіпсованим м'ясом набагато легше, ніж вам здається!
Симптоми: нудота та тяжкість у шлунку. Також піднімається температура до 38 градусів.
Як уникнути: не купуйте вже замариноване м'ясо у магазині, краще маринувати самостійно. Добре просмажуйте м'ясо.
Залиште відповідь