Звідки береться піна при варінні м’яса і навіщо її знімати

Помилки, які допускають господині.

Коли ми варимо суп або бульйон, то помічаємо на поверхні каструлі пінку, що утворюється. Вигляд у неї звичайно не найапетитніший. Але важливо розуміти, що якщо птах вирощений вами, то це не може бути забрудненням або шкідливими речовинами, інформує Ukr.Media.

Якщо для приготування бульйону використовуєте м'ясо птиці, то в ньому дуже багато білка. Піна є також білок, але тільки тей, що згорнувся.

Якщо нагрівання буде повільним, то білків вивільнятися буде більше. Також кількість піни може збільшити кров. Через це пінна шапка стає коричневою.

Велику роль грає і якість м'яса, і навіть чистота самого продукту. Наприклад, молода телятина дає набагато менше піни, ніж яловичина.

Як саме необхідно позбавлятися піни в бульйоні?

Погодьтеся з тим, що надто багато піни виглядає не дуже естетично. Більшість господинь вживають всіх заходів, щоб її позбутися.

Необов'язково потрібно вичерпувати рідину. Просто можна покласти головку цибулі у бульйон. Завдяки її зупиниться процес виходу піни з м'яса.

Якість продукту також важлива.

Найкраще надавати перевагу тому м'ясу, яке не піддавалося хімічній обробці. У ньому також не має бути забруднювачів крові. Якщо ви виберете правильний шматок м'яса, це допоможе виключити вихід занадто великої кількості піни.

Щоб білок самостійно розчинився, йому знадобиться приблизно 20 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоби стабілізувалися процеси. На поверхні бульйону залишиться лише легкий жовтуватий слід жиру.

Якщо піни буде дуже багато, то ваш бульйон стане каламутним. Коли він охолоне, можна буде виявити осад. Але не варто переживати з цього приводу. Якість вашого бульйону не зміниться. Якщо білка, що виділяється, небагато, то це ніяк не позначиться ні на смаку бульйону, ні на його кольорі.

Білок, який виварюється корисний так само, як і той, що знаходиться саме в самому м'ясі. Тільки тут грає велику роль те, щоб виходив саме сам білок, а не шкідливі речовини, які можуть утримуватись у м'ясі.

Чи обов'язково потрібно знімати пінку?

Страва має властивість дуже швидко закисати. Сама піна складається з перших білків, що згорнулися. Для денатурації їм цілком достатньо 40 хвилин.

Крім того, що вони швидко готуються, такі білки можуть дуже швидко закисати. Якщо в страві є пінка, вона може зникнути вже наступного дня.

Пінка може надавати страві гіркуватість і неприємний запах. Цей специфічний аромат не подобається багатьом людям. Якщо в піні буде домішка крові, то вона навіть гірчитиме. З цього можна зробити висновок, що піна не найкраще відбивається на смакових якостях страви.

Страва з пінкою виглядає негарно. Адже досвідчені кулінари завжди прагнуть, щоб бульйон був максимально прозорим. Для цього потрібно не тільки знімати піну, але й проціджувати бульйон через марлю. Професіонали стверджують, що перша страва має бути наскільки прозорою, щоб у ній повністю було видно всі інгредієнти. Тоді бульйон виглядатиме дуже красиво та естетично.

Источник