«Звідки у них такі низькі ціни»: Неприємна відмінність дисконт-центрів від магазинів

Як це все працює насправді?

Дивно, як багато людей наївно вважають, що це просто такі стоки з чудовими знижками та розпродажами. Закінчився сезон або не купили якісь речі і їх привозять ось у такі дисконти. Подібні думки дуже вигідні власникам таких точок, інформує Ukr.Media.

Отже, як це все працює насправді?

Звідки беруться знижки

Ви, напевно, здивуєтесь, коли дізнаєтесь справжню картину ціноутворення. Виробництво брендового спортивного одягу коштує виробнику лише п'яту частину (20-25%) від тієї ціни, яку ви бачите в магазині.

Більше того, самі співробітники магазинів мають персональну знижку до 40% на будь-який товар марки (ось з ким треба дружити).

З чого складається вартість кросівок Adidas за $100:

  • $21 — Собівартість виробництва;
  • $5 — Фрахт, страхування, мита;
  • $8 — Маркетинг;
  • $13 — Інші витрати та накладні витрати;
  • $1 — Податок на прибуток;
  • $2 — Чистий прибуток або дохід;
  • $50 — Націнка ритейлера;

Як бачите, в кожному спортивному товарі є величезний запас для знижок та акцій, але в дисконт-центрах все побудовано набагато хитріше, ніж банальне зниження ціни.

Головна "фішка" дисконт-центрів

Багато хто щиро вважає, що в дисконт-центри звозять всякий неліквід і розпродають мало не собі у збиток, аби тільки від нього позбутися.

У мене погані новини — дисконти не торгують у збиток або "на межі". Вони заробляють відмінні гроші. Схема роботи таких магазинів не відрізняється від звичайної, маржа зберігається на рівні 50%.

"Фішка" дисконтів у тому, що більшість товарів закуповують конкретно під ці торгові точки. Щось за типом товарів категорії "Б". Їх навіть не виставляють у фірмові магазини, а відразу привозять у дисконт-центри.

Так, бренд той самий, але зроблені ці товари максимально бюджетно.

Категорія "Б"

Найнаочніший приклад — найвідомішої мережі магазинів. Люди багато років сперечаються про те, чи продає мережа "паль" відомих брендів (adidas, nike, puma тощо) чи не продає.

Правда в тому, що такий великий гравець не стане ризикувати і намагатися торгувати підробкою. Це все оригінальні товари, але так званої категорії "Б".

Щоб звучало не так неприємно їх називають "аматорські моделі". Ціна таких речей практично на рівні ціни фейка. Зникає всякий сенс їх підробляти.

Підсумок

Найбільша омана — це вважати, що в дисконтах можна знайти супер вигідні пропозиції або урвати щось за низькою ціною. Це такий самий магазин, але з лінійкою товарів зниженого цінового сегмента.

Джерело