Афганістану виділять $280 мільйонів гуманітарної допомоги

Світовий банк заявив, що країни-донори схвалили передачу 280 мільйонів доларів із замороженого цільового фонду двом гуманітарним агенціям, щоб допомогти Афганістану подолати гуманітарну кризу.

Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Укрінформ.

Зазначається, що кошти будуть перераховані до кінця року з Трастового фонду відновлення Афганістану (ARTF) до двох програм ООН: ЮНІСЕФ і Всесвітньої продовольчої програми (WFP). Зокрема, WFP отримає 180 мільйонів доларів на розширення операцій з продовольчої безпеки та харчування, а ЮНІСЕФ — 100 мільйонів доларів на надання основних медичних послуг.

«Це рішення є першим кроком до перепрофілювання коштів у портфелі ARTF для надання гуманітарної допомоги народу Афганістану в цей критичний час», – йдеться у заяві СБ.

Як очікують в установі, гроші від ARTF «дадуть змогу ЮНІСЕФ забезпечити 12,5 мільйона людей основними та необхідними медичними послугами та вакцинувати 1 мільйон людей, тоді як WFP зможе надати 2,7 мільйона людей продовольчу допомогу та майже 840 000 матерів і дітей – допомогу в харчуванні».

Будь-який з 31 донора ARTF міг заблокувати переказ коштів, подавши заперечення, але його схвалили одностайно.

Світовий банк заявив, що продовжить співпрацю з донорами ARTF, щоб отримати додаткові кошти для підтримки афганського народу.

Гроші будуть використані для посилення програм продовольчої безпеки та охорони здоров’я в Афганістані, який стикається з серйозною економічною та гуманітарною кризою в зимові місяці.

Організація Об’єднаних Націй застерігала, що майже 23 мільйони людей – близько 55% населення країни – стикаються з екстремальним недоїданням.

Сполучені Штати – найбільший донор ARTF – 10 грудня також офіційно оформили регулювання, яке дозволяє особистим грошовим переказам надходити в Афганістан. Це забезпечує захист відправників і фінансових установ від санкцій США. Такий крок у Вашингтоні пояснили необхідністю дозволити приватним особам підтримувати своїх родичів у Афганістані.

Як повідомляолся, США та інші донори припинили фінансову допомогу Афганістану в серпні, після того як таліби захопили країну, поваливши підтримуваний Заходом уряд.

Після цього США заморозили близько 9,5 мільярда доларів резервів країни, а Світовий банк і Міжнародний валютний фонд припинили доступ Афганістану до фінансування.

Источник