Китай посилив войовничу риторику щодо Тайваню – Білий дім

Адміністрація президента Байдена констатує, що китайська сторона посилює рівень своєї агресивності в регіоні, у тому числі по відношенню до Тайваню.

Про це заявив у вівторок у Вашингтоні координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передає Укрінформ.

«Ми спостерігаємо, як китайці посилюють свій рівень агресивності в Індо-Тихоокеанському регіоні», — зауважив представник адміністрації Байдена в коментарі, оприлюдненому The Hill на офіційній твітер-сторінці.

Він підкреслив, що Сполучені Штати, крім того, «спостерігають посилення войовничої риторики КНР щодо Тайваню», а також збільшення кількості інших заяв, пов’язаних з «фальшивими» територіальними і морськими претензіями.

«Але я вам скажу, в нашій політиці відносно Китаю нічого не змінилося. Так само не змінився той факт, що ми продовжимо літати, плавати або діяти в міжнародних водах відповідно до міжнародного права, яке дозволяє робити це», — наголосив представник Білого дому.

Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України Сполучені Штати послідовно заявляли, що уважно спостерігатимуть за поведінкою Китаю. У тому числі, йшлося в контексті можливої допомоги китайської сторони росії, а також його територіальних амбіцій, пов’язаних із Тайванем.

Источник