Уряд Китаю пообіцяв вжити рішучих контрзаходів у відповідь на схвалення адміністрацією США продажу зброї Тайваню та надану американською стороною згоду на транзит президента острова Лая Чінте через територію Сполучених Штатів.
Про це заявили в МЗС КНР, передає Укрінформ.
Державний департамент США, як стало відомо 30 листопада, схвалив продаж Тайваню запасних частин до літаків F-16 і радіолокаційних станцій на суму близько $385 мільйонів у рамках закону, згідно з яким США зобов’язались надати Тайваню засоби для самооборони. Такі зв’язки між Вашингтоном і Тайбеєм постійно викликають гнів Пекіна.
«Продажі Сполученими Штатами зброї китайському регіону Тайвань серйозно порушують принцип одного Китаю, а також інтереси суверенітету та безпеки Китаю… і завдають шкоди китайсько-американським відносинам», — зазначили в зовнішньополітичному відомстві.
В іншій заяві міністерство висловило протест через дозвіл американської сторони на зупинку президента Тайваню Лая Чінте на Гаваях під час його тижневого турне до дипломатичних партнерів Тайбея в тихоокеанському регіоні, яке розпочалося в суботу.
У відомстві підкреслили, що Китай рішуче виступає проти будь-якої форми офіційної взаємодії між США та «регіоном Тайвань», а також протестує проти будь-якої поїздки лідера тайванської адміністрації до США від будь-якого імені чи під будь-яким приводом.
«Питання Тайваню лежить в основі ключових інтересів Китаю і є першою червоною лінією, яку не можна перетинати у китайсько-американських відносинах», — зазначається в заяві.
І ній додається, що Пекін закликає США дотримуватися принципу одного Китаю і припинити надсилати неправильні сигнали «сепаратистським силам» острова.
«Китай уважно стежитиме за розвитком подій та вживатиме рішучих і жорстких заходів для захисту суверенітету, безпеки та територіальної цілісності країни», — наголосили в зовнішньополітичному відомстві.
Тайвань ніколи не входив до складу КНР і від її проголошення у 1949 році управляється власним урядом, сформованим за результатами демократичних виборів. Проте Пекін вважає острів бунтівною провінцією Китаю і погрожує застосувати війська для його «возз’єднання» з материком.
Сполучені Штати, як і більшість країн світу, не мають офіційних відносин із Тайванем, однак підтримують зв’язки з урядом острова в обхід Пекіна та передають Тайбею зброю для посилення захисту від імовірного нападу з боку Китаю.
Як повідомляв Укрінформ, Тайвань розглядає можливість придбання великого пакета американської зброї, включаючи есмінець Aegis, щоб показати новій адміністрації Дональда Трампа, що він серйозно налаштований на посилення власної оборони проти Китаю.
Фото: Getty Images
Залиште відповідь