Комітет ООН з прав людини відкрив справу щодо фальсифікацій на президентських виборах у Венесуелі

Комітет ООН з прав людини розпочав розслідування щодо можливих фальсифікацій на липневих виборах президента Венесуели.

Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.

У межах цієї справи Комітет вимагає від венесуельської влади зберегти всі виборчі документи, зокрема протоколи підрахунку голосів.

Ряд латиноамериканських юристів у жовтні звернувся до Комітету щодо вжиття заходів у зв'язку з численними доказами фальсифікації виборів. У їхній скарзі стверджується, що чиновники вчинили численні порушення прав мільйонів венесуельців, опублікувавши неправдиві результати виборів і заблокувавши їх оскарження в суді.

Один з авторів скарги колишній голова Міжамериканської комісії з прав людини Пауло Абрао сказав, що це рішення прийнято у вирішальний момент, коли уряд Мадуро намагається «нормалізувати свій непрозорий виборчий процес».

«Ми не можемо цього допустити. Зараз існує офіційна справа, яка розглядається в міжнародному органі, що має обов'язкову силу. Венесуела зобов'язана виконати це рішення», — заявив Абрао.

Як повідомлялося, 28 липня у Венесуелі відбулися президентські вибори. Їхнім переможцем оголосили чинного президента Ніколаса Мадуро, проте опозиція наполягає на перемозі свого кандидата Едмундо Гонсалеса.

Після виборів у країні розпочалися мітинги прихильників опозиції. За даними ООН, щонайменше 23 протестувальники були вбиті під час антиурядових демонстрацій і близько 2400 заарештовані. Проти лідерів опозиції у Венесуелі відкрили кримінальні справи.

Незалежні спостерігачі назвали голосування недемократичним.

Сім країн Європейського Союзу закликали Венесуелу оприлюднити результати президентських виборів, а США заявили, що визнали Едмундо Гонсалеса переможцем.

У ЄС також не визнали переобрання Мадуро і закликали провести незалежну перевірку результатів виборів.

Виборчі органи Венесуели поки що відмовляються оприлюднювати протоколи голосування. Натомість опозиція опублікувала в інтернеті результати підрахунку голосів з 80% виборчих машин, згідно з якими Гонсалес переміг зі значною перевагою.

Голосування у Венесуелі є електронним. Виборці натискають на кнопку, позначену для кандидата, якому вони віддають перевагу, на машині для голосування. Електронні результати надсилаються до штаб-квартири CNE, але машина також друкує паперовий чек, який потім вкидається до виборчої скриньки.

Источник