МЗС Британії закликало демократичні країни відмовитися від російського газу

Вільні демократичні країни мають відмовитися від російського газу, щоб зберегти свою незалежність.

Про це на зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Ліверпулі заявила очільник МЗС Великої Британії Ліз Трасс, передає Укрінформ із посиланням на АР.

Вона зазначила, що вона хотіла б виробити спільну стратегію з усіма партнерами, "щоб переконатися, що вільні демократичні країни можуть мати альтернативу російським газовим постачанням", маючи на увазі спірний трубопровід "Північний потік-2", яким газ постачатиметься з Росії до Німеччини в обхід України.

Трасс також підкреслила, що Британія готова розглянути нові економічні правила для захисту своїх "основних цінностей" і посилити умови контролю за фінансовими потоками, що прямують до Лондона.

“Рішення вільного світу зробити пріоритетним у короткостроковій перспективі отримання дешевої енергії та дешевого фінансування, у довгостроковій перспективі дорого обходиться свободі та демократії. І ми не можемо повторити цю помилку знову”, — заявила глава зовнішньополітичного відомства Британії.

Нагадаємо: Велика Британія мало залежить від постачання російського газу, але її фінансовий ринок та ринок нерухомості Лондона є основними центрами циркуляції російських грошей. Європейські партнери неодноразово звинувачували владу Великобританії у зайвій лояльності у питанні фінансового контролю за незаконно отриманими коштами з усього світу, що прямують до Сполученого королівства.

Источник