На Nord Stream стався вибух потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті

На маршрутах газопроводів “Північний потік” та “Північний потік — 2” у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті.

Про це свідчить поглиблений аналіз сейсмічних даних, проведений Головним центром спеціального контролю Державного космічного агентства України, який є у розпорядженні Укрінформу.

За даними Головного центру спеціального контролю, у результаті поглибленого аналізу сейсмічних даних Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань 26 вересня зареєстровано сейсмічні сигнали з Балтійського моря.

Аналізувалися записи сейсмічних сигналів на каналах станцій FINES (Фінляндія) та NORSAR (Норвегія).

За даними сейсмічного моніторингу, було визначено місцезнаходження джерела сигналу.

Згідно з аналізом Головного центру спеціального контролю, йдеться про "сигнал техногенного походження розрахунковою потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті".

Як відомо, у вівторок з’явилися повідомлення ЗМІ про три витоки на газопроводах "Північний потік – 1" та "Північний потік – 2": два на першому та один – на другому. Незадовго до фіксації витоку газу мали місце підводні вибухи.

У ЄС заявили, що витоки на обох газогонах є результатом навмисних дій.

У британському оборонному відомстві вважають, що росія могла підірвати газопроводи в Балтійському морі підводними дронами.

Фото: EPA

Источник